شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 15:24 منتشر شده در مورخ: 1399/07/07 شناسه خبر: 1651957

لیگ برتر وزنه برداری| آغاز مسابقات از آذر ماه/ به دلیل شیوع کرونا مسابقات در گروه بزرگسالان و جوانان برگزار می شود

لیگ برتر وزنه برداری| آغاز مسابقات از آذر ماه/ به دلیل شیوع کرونا مسابقات در گروه بزرگسالان و جوانان برگزار می شود
مسابقات لیگ برتر وزنه برداری از آذر ماه شروع می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، محسن جلیلی رئیس کیمته مسابقات و لیگ در خصوص برگزاری لیگ وزنه برداری اظهار داشت: لیگ امسال  بخاطر شرایط بیماری کرونا در دو گروه جوانان و بزرگسال به صورت جداگانه برگزار می‌شود. به دلیل وجود این بیماری تعداد مسابقات کمتر شده است و در زمان بیشتری به صورت متمرکز این مسابقات انجام می‌شود.

وی افزود: ما تا پایان سال زمان کوتاهی برای انجام مسابقات داریم و به همین دلیل لیگ بزرگسالان و جوانان در دو مرحله انجام می‌شود. مرحله اول رفت خواهد و مرحله دوم برگشت را برگزار می‌کنیم. در بزرگسالان مرحله رفت در آذر ماه خواهد بود و مرحله برگشت در بهمن ماه انجام می‌شود.

جلیلی خاطرنشان کرد: در  جوانان مسابقات در دی و اسفند ماه برگزار می‌شود. به دلیل برگزاری مسابقات بین المللی جام فجر تاریخ دقیق دور برگشت مسابقات بزرگسالان هنوز مشخص نشده است. ورزشکارانی که در جام فجر وزنه میزنند قرار است نتایجش در لیگ محاسبه شود به همین دلیل منتظر مشخص شدن تاریخ دقیق برگزار جام فجر هستیم.

رئیس کمیته مسابقات و لیگ در خصوص میزبانی مسابقات لیگ عنوان کرد: به دلیل شرایط ویژه کرونا و کسب مجوز از ستاد مبارزه با کرونا هنوز میزبانی تمام مراحل مشخص نشده است. فقط برای دور رفت بزرگسالان خوزستان به عنوان میزبان مشخص شده است و آنها منوط به دریافت مجوز از ستاد مبارزه با کرونا در آن شهر است.

جلیلی در رابطه با تیم های شرکت کنند در لیگ گفت: امسال در مجموع 11 تیم اعلام آمادگی کرده کرده‌اند. 10 تیم در رده بزرگسال و 7 تیم در جوانان شرکت خواهند کرد. در رده بزرگسالان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات است که سال گذشته به عنوان نائب قهرمانی رسید. باشگاه ملی حفاری و مناطق ملی حفاری که از باسابقه ترین باشگاه‌های حاضر در لیگ وزنه برداری هستند. سه تیم نظامی به اسم‌های نیروی زمینی، عقاب نیرو هوایی و رعد پدافند حضور دارند. چهار تیم امسال به لیگ اضافه شدند به اسم های فولاد، مقاومت البرز و شهید فلاحت دوست از تهران و هیئت وزنه برداری استان همدان شرکت خواهند کرد. باشگاه مس رفسنجان اعلام آمادگی کردند برای حضور اما نماینده‌شان در جلسه هماهنگی حضور پیدا نکردند. از همه تیم ها و مدیرانشان تشکر می کنم که در این شرایط در لیگ شرکت می کنند.

وی در رابطه با پروتکل‌های بهداشتی این مسابقات اظهار داشت: پروتکی نوشته ایم که مورد تایید فدراسیون پزشکی ورزشی قرار گرفته است و از سه هفته پیش مجوز برگزاری مسابقات را گرفته ایم. پروتکل ها را به باشگاه ارائه داده‌ایم و توضیحات لازم در خصوص انجام تست های کرونا و قرنطینه داده شده است.

جلیلی افزود: با توجه به تاکید ستاد کرونا مسابقات بدون تماشاچی برگزار می شود و خبرنگاران هم به صورت محدود میتوانند حاضر شوند. مسابقات به صورت وزن به وزن انجام می شود و فقط هم اوزانی که مسابقه دارد می تواند در سالن حاضر شود. تیم ها در قرنطینه خواهند بود اما نه به صورت مجتمع که به دلیل بهداشتی مشکلاتی را پیش می‌آورد و هر تیم باید جداگانه تیمش را قرنطینه کند.  مسابقات در سه روز برگزار می‌شود که بتوانیم بین اوزان وقفه داشته باشیم و از تردد زیاد در سالن جلو گیری کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1651957
ارسال نظر
نظرات