شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 20:50 منتشر شده در مورخ: 1399/07/07 شناسه خبر: 1652020
فرمانده سپاه روح الله:

خلق حماسه های مدافعان سلامت و گروه های جهادی به برکت تفکر دفاع مقدس است

خلق حماسه های مدافعان سلامت و گروه های جهادی به برکت تفکر دفاع مقدس است
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: امروز مدافعان سلامت و پزشکان با تأسی از فرهنگ دفاع مقدس در صحنه های زیبای خدمت رسانی به مردم حاضر شده اند و در واقع وقتی می گوییم دفاع همچنان باقی است این یک کلام عمیق است و مدافعان سلامت امروز این دفاع را به طور عملیاتی نشان داده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛  با اشاره به درس هایی که می توان از دفاع مقدس گرفت، گفت: مقام معظم رهبری زمانی که از دفاع مقدس به عنوان یک گنج عظیم یاد می کنند این به معنی این است از این سرمایه و گنج عظیم می توان صدها سال در حوزه های مختلف استفاده کرد که لازمه این کار تبیین درست و واقعی مفاهیم دفاع مقدس است که باید به آن توجه شود.

وی افزود: یکی از مسائلی که در دفاع مقدس می توان از آن به عنوان یک دستاورد مهم نام برد بحث مدیریت جهادی و انقلابی بود که همواره در بحران های موجود خط شکنی می کرد و امروز بعد از گذشت چهل سال از این مقطع به وضوح می بینیم هرکجا که مدیریت جهادی مبتنی بر دفاع مقدس به کارگیری شده موفق عمل کرده ایم.
 
فرمانده سپاه روح الله اظهار کرد: خوشبختانه امروز بعد از گذشت چهل سال به برکت تفکر امام و انقلاب اسلامی به دستاوردهای بسیار زیادی دست پیدا کرده ایم و می توان گفت در بیش از ۹۰ درصد از نیازهای کشور خودکفا شده ایم و ۱۰ درصد باقی مانده ناشی از کم کاری ها و غفلت هایی است که انجام شده و باید جبران شود.
 
وی ادامه داد: امروز شرایط تحریم های ظالمانه دشمنان در جنگ اقتصادی و در طی این هشت ماه اخیر شرایطی را متوجه کشور کرده که مشکلات نمود بیشتری پیدا کرده اند که البته شرایط هرچقدر هم سخت باشد از دوران دفاع مقدس سخت تر نیست چراکه داشته های امروز اصلا قابل مقایسه با گذشته نیست.
 
کریمی با اشاره به ضرورت به کارگیری فرهنگ دفاع مقدس بیان کرد: در دفاع مقدس اگر تفکر جهادی و سبک مدیریت انقلابی به کارگیری شد نتیجه آن خلق حماسه ها و دستاوردهای بی شمار بود و این درس مهمی برای شرایط امروز است که اگر بار دیگر این تفکر به کارگیری شود قطعا شاهد فتوحات عظیمی خواهیم بود.
 
وی افزود: مقاومت فعال و به کارگیری ظرفیت های داخلی و تکیه بر بیانات نورانی و راهبردی مقام معظم رهبری در شرایط فعلی یک راه روشن است که اگر همه مسئولین و البته با مشارکت مردم به آنها توجه شود قطعا بیرون رفت از شرایط سریعتر خواهد بود.
 
فرمانده سپاه روح الله بیان کرد: خوشبختانه امروز بعد از گذشت چهل سال ملت ایران هنوز روحیه ایثار و ازخودگذشتگی خود را حفظ کرده اند و این مسئله را در صحنه های متفاوت مبارزه با کرونا و حتی قبل تر در سیل و زلزله به وضوح دیدیم.
 
وی یکی از دستاوردهای مهم دفاع مقدس را تربیت نسل انقلابی ، جهادی و مکتبی خواند و گفت: در طول چهل سال به وضوح دیدیم در عرصه های مختلف نظامی ، علمی و آموزشی نقش آفرینی های زیادی انجام دادند.
 
فرمانده سپاه روح الله با اشاره به شرایط کرونایی و ضرورت به کارگری فرهنگ دفاع مقدس بیان کرد: امروز اگرچه بیماری منحوس کرونا آسیب ها و مشکلاتی به جامعه وارد کرده اما خیرات و برکاتی به همراه داشته که یکی از آنها نمایش اقتدار مدافعان سلامت در مراکز درمانی است.
 
وی افزود: امروز مدافعان سلامت و پزشکان با تأسی از فرهنگ دفاع مقدس در صحنه های زیبای خدمت رسانی به مردم حاضر شده اند و در واقع وقتی می گوییم دفاع همچنان باقی است این یک کلام عمیق است و مدافعان سلامت امروز این دفاع را به طور عملیاتی نشان داده اند.
 
کریمی اظهار کرد: همچنین در کنار مدافعان سلامت گروه های جهادی و مردمی نیز بار دیگر نشان داده اند که صحنه خدمت رسانی هرکجا باشد با تمام قدرت و توان خود حضور پیدا می کنند و اگر گروه ای جهادی روزی در سیل و زلزله به مردم خدمت رسانی می کردند امروز در قالب ها و عرصه های مختلف مردم را از خدمات خود بهره مند می کنند و این برگرفته از همان روحیه بسیج موجود در دفاع مقدس است.
 
وی در پایان خاطر نشان کرد: جالب تر از این دو نقش مهم و اثرگذار که نقش آفرینی های آنها برگرفته از فرهنگ دفاع مقدس است نقش مردم را نمی توان در نظر نگرفت و لذا اگر در مقطعی مردم با پشتیبانی ها از جبهه به مردم خدمت ارائه می کردند امروز هم این پشتیبانی وجود دارد که نمونه آن را در مشارکت بی نظیر آنها در تهیه و توزیع کمک های مومنانه به وضوح دیدیم.
 
انتهای پیام/ 
https://www.dana.ir/1652020
ارسال نظر
نظرات