شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:46 منتشر شده در مورخ: 1399/07/08 شناسه خبر: 1652110
شهردار اراک خبر داد

پل شهید صیدی با حضور نوبخت افتتاح می شود/انعقاد قرارداد ۴ پروژه جدید شهری با ۳۰۰میلیارد تومان اعتبار با قرارگاه خاتم الانبیا

پل شهید صیدی با حضور نوبخت افتتاح می شود/انعقاد قرارداد ۴ پروژه جدید شهری با ۳۰۰میلیارد تومان اعتبار با قرارگاه خاتم الانبیا
شفیعی شهردار اراک، گفت: قرارداد چهار پروژه جدید شهری با اعتباری ۳۰۰میلیارد تومانی با قرارگاه خاتم الانبیای سپاه منعقد خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدکریم شفیعی شهردار اراک  در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص پروژه پل شهید صیدی اراک، گفت: پوسته این طرح حدود ۱۷هکتار وسعت، طول پل حدود ۱.۵ کیلومتر با عرض ۴۰ متر و عرشه فلزی آن حدود ۸۵۰ متر است که توسط شرکت آذرآب، و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ساخته شده و به اتمام رسیده است.

وی افزود: امیدواریم بتوان این پروژه را در روز ۱۰مهر ماه با حضور نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به بهره برداری برسانیم تا مردم کلانشهر اراک از آن استفاده کنند.

شهردار اراک اضافه کرد: این پل در واقع قسمتی از رینگ بزرگراهی اراک است که از میدان صنعت آغاز می شود و در ادامه با عبور از تقاطع غیرهمسطح آزادگان، بزرگراه شهید آنجفی، پل شهید صیدی و جاده فراهان است که می توان از آن به عنوان ستون فقرات اراک نام برد.

وی با اشاره به طولانی شدن پروژه پل شهید صیدی اراک، گفت: این پروژه حدود ۱۰ سال زمان برده تا امروز شاهد تکمیل شدن آن باشیم. در واقع حوزه های داخلی شهرداری اراک، شرکت های پیمان کاری، شرکت آذرآب و نهایتا قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در پیشرفت قسمت هایی از این پروژه شهری نقش داشته اند که در مجموع با هزینه ای ۷۰ میلیارد تومانی امروز به مرحله بهره برداری رسیده است.

شهردار اراک با اشاره به بهره برداری از ۴ تقاطع غیر همسطح در طول یک سال و نیم گذشته، تصریح کرد: تقاطع غیرهمسطح شریعتی با هزینه ای ۷۰میلیارد تومانی، پل آزادگان با وسعتی ۱۸هکتاری و هزینه ای ۸۰میلیارد تومانی، پل شهید کاوه نبیری با هزینه ای حدودا ۷۰ میلیارد تومان و پل شهید صیدی چهار پروژه شاخصی هستند که در طول این سالها به بهره برداری رسیده اند. در مجموع می توان گفت ۴۰۰میلیارد تومان در پروژه های شهری هزینه شده است.

شفیعی با اشاره به انعقاد قراردادی ۳۰۰میلیارد تومانی با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، گفت: کلنگ زنی این قراردادها روز دهم با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه اجرایی می شود که شامل زیرگذری در میدان مقاومت و زیر گذری در جاده فراهان می شود که در ادامه به آرامستان اراک متصل شده و از آنجا به بزرگراه کربلا(جاده شازند) متصل می شود. همچنین در این قرارداد پیش بینی ایجاد تقاطعی غیرهمسطح(زیرگذر) در انتهای خیابان هپکو به سمت فرودگاه اراک دیده شده است تا دسترسی به این فرودگاه راحت تر شود. در کنار این سه پروژه، ایجاد تقاطعی غیرهمسطح در ورودی شهر از سمت قم (میدان امام خمینی(ره)) نیز در این قرارداد پیش بینی شده تا انءشا الله در سه سال آینده شاهد بهره برداری از آنها باشیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1652110
ارسال نظر
نظرات