شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:35 منتشر شده در مورخ: 1399/07/08 شناسه خبر: 1652141
دادستان اراک:

مخالف دوچرخه سواری بانوان با پوشش نامناسب هستیم/ در جایی که حقوق مردم تضییع شود با آن برخورد می کنیم

مخالف دوچرخه سواری بانوان با پوشش نامناسب هستیم/ در جایی که حقوق مردم تضییع شود با آن برخورد می کنیم
قاسمی دادستان اراک در خصوص حاشیه هایی که با دوچرخه سواری بانوان در طرح سه شنبه بدون خودرو در خیابان شهید بهشتی اراک به وجود آمد، گفت: معتقدیم جامعه باید شاداب باشد ولی شادابی ای که با کار حرام همراه نباشد، لذا مخالف دوچرخه سواری در خیابان با پوششی بسیار نامناسب هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباس قاسمی دادستان عمومی و انقلاب اراک در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص اعتراض جمعی از شهروندان اراکی به طرح پیاده راه سازی بافت تاریخی مرکز شهر که در چند مرحله انجام می شود و نهایتا با برداشتن پل خیبر اتصال شمال به جنوب شهر را با مشکلاتی مواجه می کند، گفت: قطعا اگر در جایی ببینیم حقوق مردم تضییع می شود با آن برخورد می کنیم. البته هر تغییری هم با چالش هایی همراه است ولی در نهایت باید منافع اصلی شهر را ببینیم. باید دید آیا پیاده راه سازی شهر نهایتا به نفع مردم هست یا نیست.

وی افزود: دادستانی معتقد است در موارد زیادی این طرح به نفع مردم است. باید در شهر اراک به مانند بسیاری از شهرهای دیگر کشور این فرهنگ نهادینه شود که خودرو در بخش هایی از شهر اجازه تردد نداشته باشد.

قاسمی اضافه کرد: متاسفانه یکی از فرهنگ های بدی که در برخی شهروندان وجود دارد این است که همه کارهای خود را باید در مرکز شهر انجام دهند. در مجموع اگر این طرح برای منافع شهر مفید باشد از آن استقبال می کنیم و اگر مضر باشد قطعا جلوی آن خواهیم ایستاد.

دادستان اراک ادامه داد: به نظر نمی رسد مسئولین شهری به دنبال بدتر شدن وضعیت شهر باشند ولی ممکن است اشتباهاتی در حوزه کاری باشد. البته در این میان ممکن است افرادی که منافع خود را در خطر می بینند با تنش زایی به دنبال لغو چنین طرح هایی باشند.

قاسمی با بیان اینکه اجرای هر طرحی نیاز به پیوست فرهنگی و پیشگیری دارد، گفت: در اجرای پروژه پیاده راه سازی بافت تاریخی شهر اراک هم باید پیوست فرهنگی و پیشگیری آن حتما در نظر گرفته شود تا مشکلاتی فرهنگی در آینده به وجود نیاید. قرار است با انجام هر پروژه شهری مشکلی از شهر برطرف شود نه اینکه مشکلات چند برابر شود.

وی در خصوص حاشیه هایی که با دوچرخه سواری بانوان در طرح سه شنبه بدون خودرو در خیابان شهید بهشتی اراک به وجود آمد، گفت: معتقدیم ورزش، چه ورزش بانوان و چه ورزش آقایان باید در جای خود و با رعایت شئون خاص خود برگزار شود. هیچ کسی با ورزش و دوچرخه سواری مخالف نیست ولی باید شأن آن رعایت و با پوشش مناسب برگزار شود.

دادستان اراک گفت: بالاخره قواعد شهری الزاماتی دارد که نمی توان هر طوری که دلخواهمان بود در شهر ظاهر شویم. معتقدیم آداب اجتماعی که از زمان های قدیم در کشور ما وجود داشته، باید رعایت شود. لذا مخالف دوچرخه سواری در خیابان با پوششی بسیار نامناسب هستیم. باید بستر ورزش شهروندان، چه آقایان و چه خانم ها فراهم شود، چرا که ما هم معتقدیم جامعه باید شاداب باشد ولی شادابی ای که با کار حرام همراه نباشد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1652141
ارسال نظر
نظرات