شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 13:33 منتشر شده در مورخ: 1399/07/08 شناسه خبر: 1652221
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند خبر داد؛

اخذ ۴۶ فقره سند مالکیت در بیرجند

اخذ ۴۶ فقره سند مالکیت در بیرجند
حجت‌الاسلام خدایی از اخذ ۴۶ فقره سند مالکیت در ۶ ماهه نخست امسال به ارزش بیش از سه میلیارد تومان در شهرستان بیرجند خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین دادخدا خدایی، صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۴۶ فقره سند مالکیت در شهرستان بیرجند اخذ شده است.

وی با بیان این‌که بیشتر این املاک در محدوده شهری بوده است افزود: با توجه به وسعت آماری موقوفات در بدنه روستاها و شهرها این موقوفات در حوزه اوقافی شهرستان‌های بیرجند و درمیان بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند بیان کرد: یکی از اساسی‌ترین اقداماتی که موقوفات تثبیت و از تجاوز و تعرض به آن‌ها جلوگیری می‌شود، اخذ سند مالکیت رقبات موقوفات است.

حجت‌الاسلام خدایی بیان کرد: در این راستا باید برای تمامی موقوفات و اماکن متبرکه یک پرونده ثبتی با مشخصات پلاک ثبتی تشکیل شود زیرا زمانی که وضعیت ثبتی این اماکن مشخص شود برای حفظ حقوق آن می‌توان راحت‌تر اقدام کرد.

وی اخذ سند برای موقوفات را یک امر ضروری دانست و اظهار کرد: أخذ سند برای موقوفات امری خطیر است که در گذر زمان موقوفات را از دست‌اندازی سودجویان باز می‌دارد و حفظ اصل موقوفه را تضمین می‌کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1652221
ارسال نظر
نظرات