شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 12:26 منتشر شده در مورخ: 1399/07/08 شناسه خبر: 1652245
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی تاکید کرد؛

لزوم ورود فعالانه وزارت امور خارجه در راستای پایان جنگ‌قره‌باغ/ همسایگان به جای تشدید اختلافات دنبال حفظ آرامش باشند

لزوم ورود فعالانه وزارت امور خارجه در راستای پایان جنگ‌قره‌باغ/ همسایگان به جای تشدید اختلافات دنبال حفظ آرامش باشند
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی با صدور پیامی نسبت به درگیری های جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه قره باغ واکنش نشان داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم‌نیوز، متن پیام حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی به شرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحیم

أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَ إِنَّ اللَّهَ عَلى‌ نَصْرِهِمْ لَقَدِیرٌ «حج /۳۹»
(به کسانی که جنگ بر آنان تحمیل گردیده، اجازه جهاد داده شده است؛ چرا که مورد ستم قرار گرفته‌اند؛ و خدا بر یاری آنها تواناست.)

خبر آغاز مناقشات و درگیری های مجدد در منطقه قره باغ از سوی کشورهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان و ریخته شدن خون مردم بی دفاع و نظامیان در این مناطق درگیر ، موجب تألم و تأثر گردید.

یقینا در روزگاری که گفتگوها و توافقات بین کشورها میتواند مانع از درگیری ها و جنگ ها شود مشاهده چنین حوادثی قابل قبول نیست و انتظار میرود طرف های درگیر هرچه سریعتر ضمن حفظ خویشتن داری و توقف درگیری ها برای حل اختلافات و مناقشات پای میز مذاکره حاضر شده و راه حل دیپلماتیک را برای پایان جنگ بپذیرند، قهراً مسئولین وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز با حضور فعالانه، زمینه صلح و آشتی و حل اختلافات، از طریق دیپلماسی را بصورت جدی پیگیر بوده و هستند.

اخبار واصله حکایت از نقش آفرینی و تحریک ایادی استکبار جهانی و صهیونیست ها در منطقه دارد که هوشیاری مردم عزیز و کشورهای همسایه می تواند تأثیر بسزایی در خنثی کردن توطئه ها و اهداف شوم آنان داشته باشد فلذا امیدواریم هرچه سریعتر با پایان درگیری ها شاهد آرامش و ثبات در منطقه باشیم.

اینجانب ضمن خوشحالی از پیروزی های اخیر آذربایجان، منطقه قره باغ را جزء لاینفک آذربایجان دانسته و اشغال آن را محکوم و تداوم جنگ را به نفع هیچ کشوری نمیدانم و از کشورهای همسایه و مردم فهیم نیز انتظار دارم برای حفظ آرامش و ممانعت از خونریزی های بیشتر بر اختلافات موجود دامن نزده و دو طرف درگیر را برای حل اختلافات از طریق گفتگو ترغیب و همراهی کنند .

سید مهدی قریشی
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1652245
ارسال نظر
نظرات