شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:18 منتشر شده در مورخ: 1399/07/08 شناسه خبر: 1652276
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات قزوین خبرداد؛

اجرای طرح "مهر اربعین" در قزوین/ چهار برنامه از سوی ستاد عتبات در ایام پیاده‌روی اربعین برگزار می‌شود

اجرای طرح "مهر اربعین" در قزوین/ چهار برنامه از سوی ستاد عتبات در ایام پیاده‌روی اربعین برگزار می‌شود
حامد کبودوند، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین از اجرای طرح "مهر اربعین" و تأمین بسته لوازم‌التحریر جهت کمک به دانش‌آموزان نیازمند در استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حامد کبودوند در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین با اشاره به وضعیت برگزاری برنامه‌های فرهنگی اربعین حسینی اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان متولی برگزاری برنامه‌های فرهنگی اربعین است و ما فعالیت تمام موکب‌داران را به این سازمان ارجاع دادیم.

وی افزود: چهار برنامه از سوی ستاد عتبات عالیات استان قزوین پیش‌بینی شده و این برنامه‌ها به نوعی جایگزین هزینه سفر کربلا و زیارت اربعینی است که هر سال دنبال می‌شود.

رئیس ستادعتبات عالیات استان قزوین بیان کرد: باتوجه به اینکه مراسم پیاده‌روی اربعین همچون سال‌های گذشته به دلیل شرایط حاکم بر کشور و استان برگزار نمی‌شود، لذا اجرای طرح «مهراربعین» و پرداخت کمک برای دانش‌آموزان نیازمند برای تأمین بستۀ لوازم‌التحریر را در نظرداریم.

کبودوند گفت: کمک مؤمنانه و توزیع بسته‌‌های معیشتی برای افراد نیازمند و ساخت صحن حضرت زینب (س) و صحن عقیله در کربلا به عنوان بزرگترین محل اسکان زائران اربعین در سال‌های آینده از جمله برنامه‌هایی است که دنبال می‌شود.

توزیع بیش از یک میلیون وعده غذایی بین زائران حسینی در سال گذشته

وی اضافه کرد: محدودیت برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی و خیرین در تهیه بسته‌های حمایتی نداریم و هر اندازه که مردم و خیران کمک کنند نسبت به جمع‌آوری این بسته‌ها برنامه‌ریزی می‌کنیم.

این مقام مسئول عنوان کرد: مردم و خیرین در سال‌های گذشته کمک‌های ویژه‌ای را در حوزۀ اربعین انجام دادند و به همت این مردم و خیرین توانستیم موکب‌های بسیاری را در طریق‌الحسین، نجف و کربلا مستقر کنیم.

کبودوند مطرح کرد: تعهد ما در اربعین سال گذشته، ایجاد دو هزار اسکان و پذیرایی در نجف، دو هزار خدمات مشابه در کربلا و ۱۷ هزار اسکان و وعدۀ غذایی در حرم طفلان مسلم و استان مسیب بود.

وی در پایان یادآور شد: باتوجه و عنایت خداوند و کمک‌های مردمی توانستیم در شهر کربلا ۳۲۵ هزار و ۹۳۰ نفر خواب اسکان و یک میلیون و ۲۳۷ هزار و ۵۰۰ وعده غذایی توسط ۱۷ موکب ارائه دهیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1652276
ارسال نظر
نظرات