شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:33 منتشر شده در مورخ: 1399/07/08 شناسه خبر: 1652287
مدیرعامل آبفای استان قزوین اعلام کرد؛

تکمیل ۱۱ پروژه آبرسانی تا پایان سال/ ۲۲۰ هزار نفر تحت پوشش مجتمع آب روستایی قرار دارند

تکمیل ۱۱ پروژه آبرسانی تا پایان سال/ ۲۲۰ هزار نفر تحت پوشش مجتمع آب روستایی قرار دارند
داراب بیرانوندی، مدیرعامل آبفای استان قزوین گفت: از ۳۲۰ هزار نفر جمعیت روستایی استان، حدود ۲۲۰ هزار نفر تحت پوشش مجتمع‌های آب روستایی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ داراب بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به تامین آب شرب مناطق روستایی اظهار کرد: با توجه به اقدامات انجام شده مجتمع‌های آب روستایی در قالب پروژه‌های ملی تعریف شدند و از منابع ملی و صندوق توسعه هر سال اعتبارات بسیار خوبی برای این مجتمع‌ها اختصاص می‌یابد.

وی افزود: از 320 هزار نفر جمعیت روستایی استان، حدود 220 هزار نفر تحت پوشش مجتمع‌های آب روستایی هستند که هر سال بر اساس اعتبارات تخصیص یافته معمولا کارهای خوبی انجام می‌شود.

مدیر‌عامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین تصریح کرد: حدود 100 هزار نفر از جمعیت استان در روستاهایی هستند که عملا نمی‌شود از این مجتمع‌ها برای آنها اعتبار گرفت که با هماهنگی و رایزنی با فرمانداران و از اعتبارات شهرستان‌ها معمولاً برای انجام آبرسانی به این تک روستاها استفاده می‌کنیم.

86 درصد روستا‌های قزوین از آب شرب بهره‌مند هستند

وی بیان کرد: اخیراً با پیگیری استاندار قزوین و نمایندگان استان قول‌های مساعدی داده شد که بتوانیم 22 روستای دیگر استان را به صورت تک روستایی از محل همین ردیف‌های ملی به نوعی برای آبرسانی استفاده کنیم.

این مقام مسئول عنوان کرد: 90 درصد جمعیت استان تحت پوشش ما هستند و شاخص بهره‌مندی از آب در سطح روستاهای استان حدود 86 درصد است که نسبت به متوسط کشوری با 82 درصد در شرایط بهتری قرار داریم.

وی در پایان گفت: تلاش داریم تا پایان سال با تکمیل 11 مجتمع آبرسانی دیگر با جمعیت زیر 50 هزار نفر بحث انتقال و توزیع آب این مناطق را تامین کرده و امیدواریم با این اقدام بتوانیم شاخص بهره‌مندی روستاهای استان از آب شرب سالم را به حدود 88 درصد برسانیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1652287
ارسال نظر
نظرات