شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 16:33 منتشر شده در مورخ: 1399/07/08 شناسه خبر: 1652405
مدیرکل منابع طبیعی وابخیزداری استان تهران عنوان کرد؛

طرح کاداستر راهی به سوی تثبیت مالکیت در عرصه های ملی است

طرح کاداستر راهی به سوی تثبیت مالکیت در عرصه های ملی است
مدیرکل منابع طبیعی وابخیزداری استان تهران در بیست ونهمین جلسه کارگروه رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران عنوان کرد:طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگ اقدامی زیربنایی و راهی به سوی تثبیت مالکیت دولت در عرصه های ملی و دولتی به شمار می اید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی وابخیزداری استان تهران، علینقی حیدریان مسئول منابع طبیعی استان تهران با بیان این مطلب از صدور اسناد تک برگ کاداستری برای حدود 7 هزار هکتار از عرصه های ملی استان نیز خبرداد و افزود:با برگزاری مستمر جلسات کارگروه مشترک و تعامل خوبی که بین منابع طبیعی و ثبت اسناد استان تهران وجود دارد اجرای طرح کاداستر از پیشرفت قابل قبولی برخورداراست.

وی ادامه داد:دراین جلسه 35 پلاک ثبتی واقع در شهرستان های ملارد،دماوند و شمیرانات شامل حدود 60 هزار هکتار ازاراضی ملی و دولتی مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت و موانع موجود بر سر راه کاداستری شدن این اراضی برطرف شد.
این مسئول منابع طبیعی استان تهران اجرای طرح کاداستر را یکی از ضروریات مهم توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی دانست و اظهارداشت:این طرح جزو ابزار فنی،حقوقی واطلاعاتی زیربنایی کشور قلمداد می شود و با توجه به اهداف توسعه پایدار و لزوم تامین امنیت اجتماعی اقدامی مهم و موثر در تامین امنیت فردی و اجتماعی جامعه محسوب می شود.
حیدریان به اهمیت و برخی مزایای اجرای طرح کاداستراشاره کرد و بیان داشت:با صدور اسناد تک برگ در قالب طرح کاداسترکه از ضریب امنیتی بالایی برخورداراست،علاوه بر سرعت پاسخگویی سریع به مراجعین و برطرف شدن بسیاری از مشکلات ثبتی،از وقوع پدیده زمین خواری،جعل اسناد و سوء استفاده های احتمالی از این اراضی جلوگیری  می شود.
انتهای پیام/ 
https://www.dana.ir/1652405
ارسال نظر
نظرات