شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:17 منتشر شده در مورخ: 1399/07/09 شناسه خبر: 1652574
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی :

اقدامات خوبی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توسط کنگره شهدای استان مرکزی انجام شده

اقدامات خوبی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توسط کنگره شهدای استان مرکزی انجام شده
کریمی گفت: خوشبختانه کنگره شهدای استان در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اقدامات پایه‌ای و زیرساختی خوبی انجام داده که قابلیت استفاده برای سال‌های سال و نسل‌های آینده دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ علی اکبر کریمی رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی و نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی به مناسبت سالروز برگزاری باشکوه کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در جمع خبرنگاران گفت: زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا کار بسیار ارزشمندی است و حقیقتاً ارزش این کار کمتر از شهادت نیست و این اقدام ارزشمند در راستای حفظ، حراست و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

کریمی اظهار کرد: زنده نگه‌داشتن یاد و خاطر شهدا در هر زمانی لازم و ضروری است و تعطیل بردار نیست و هرچقدر در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تلاش کنیم باز هم کم است چراکه شهدا ، ایثارگران و جانبازان دین زیادی بر گردم ملت ایران دارند که باید به خوبی ادا شود.

وی ادامه داد: شهدا از بزرگترین و ارزشمندترین داشته های خود که همان جانشان بود گذشتند و به حفظ و حراست از کشور و ارزش های انقلاب اسلامی پرداختند و لذا ترویج سبک زندگی و سیره آنها از این جهت با اهمیت است.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی بیان کرد: امروز زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا ، تبیین اهداف و سیره آنها و ادامه مسیر آنها یک وظیفه ملی است که می توان با استفاده از برگزاری کنگره ها ، یادواره ها و مجالس شهدا بخشی از این وظیفه مهم را انجام داد.

کریمی اضافه کرد: برگزاری کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی که سال گذشته در استان برگزار شد یک اتفاق بسیار بزرگ بود و گام بسیار موثری در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برداشت.

وی افزود: خوشبختانه در قالب کنگره شهدای استان مرکزی طی یک سال فعالیت های بسیار اثربخشی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان شاهد بودیم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر ادامه مسیر کنگره و کارهای بسیار ارزشمندی که انجام شد قطعاً باید ستاد بزرگداشت و دبیرخانه این کنگره با قوت به فعالیت خود ادامه دهد.

کریمی با اشاره به اینکه امروز تبیین ، ترویج و تقویت دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی یک وظیفه مهم است که مجموعه استان و خصوصاً دبیرخانه کنگره باید به آن توجه داشته باشد افزود: در این راستا باید برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت انجام دهد چراکه حفظ و حراست از آرمان های شهدا یک کار تمام نشدنی است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه کنگره شهدای استان در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اقدامات پایه ای و زیرساختی خوبی انجام داده که قابلیت استفاده برای سال های سال و نسل های آینده دارد که جا دارد از زحمات ستاد کنگره و به ویژه فرماندهی سپاه روح الله در خصوص تدبیر این برنامه ها تشکر ویژه داشته باشیم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت یک اقیانوس بزرگ است که ما هرچقدر از آن بهره مند شویم قطعا نمی توانیم از همه آن استفاده کنیم.

کریمی ادامه داد: یکی از دستاوردهای ارزشمند کنگره شهدای استان مرکزی سازماندهی مجموعه ای عظیم از فعالان فرهنگی و دلسوزان به شهدا بود که بیش از یک هزار نفر از علاقمندان به فرهنگ ایثار و شهادت را گردهم آورد و در قالب یک جریان عظیم و منسجم سازماندهی کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: امروز علاوه بر اینکه وظیفه داریم این مجموعه از افراد علاقمند به شهدا را حفظ کنیم و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از آنها به کارگیری کنیم باید برنامه ریزی برای جذب جوانان بیشتر در راستای برنامه ها داشته باشیم که این خود می تواند در آشنایی نسل جوان و نوجوان جامعه به شهدا بسیار موثر باشد.

وی افزود: گستردگی فضای مجازی یک فرصت طلایی است که باید بتوانیم از این فرصت به خوبی استفاده کنیم چراکه فضای مجازی علیرغم اینکه فرصت هایی دارد تهدیداتی هم می تواند داشته باشد که اگر بتوانیم از بستر فضای مجازی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به خوبی استفاده کنیم قطعا تهدیدات را به فرصت تبدیل کرده ایم و البته این کار نیازمند تلاش و عزم جهادی همراه با ابتکار و خلاقیت است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه بیش از یک سال از فعالیت های فضای مجازی و اقدامات رسانه ای کنگره شهدای استان بهره مند هستیم که شاهد یک اقدام جهادی و انقلابی در این راستا می باشیم که این کار ارزشمند علاوه بر اینکه باید با قوت ادامه دار باشد همچنین برای جذابیت محتوا نیز باید توجه ویژه به آن شود و از سایر ظرفیت هایی همچون قابلیت چند رسانه ای نیز استفاده کنند.

انتهای پیام/


 

https://www.dana.ir/1652574
ارسال نظر
نظرات