شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:18 منتشر شده در مورخ: 1399/07/09 شناسه خبر: 1652580
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی:

مجلس به دنبال برداشتن بخشی از هزینه های عجیب از دوش مردم است/ چرا باید ارز ۴۲۰۰ تومانی به عده ای خاص داده شود؟

مجلس به دنبال برداشتن بخشی از هزینه های عجیب از دوش مردم است/ چرا باید ارز ۴۲۰۰ تومانی به عده ای خاص داده شود؟
سلیمی در خصوص طرح تأمین کالاهای اساسی گفت: مجلس به دنبال این است تا بخشی از هزینه‌های عجیبی که بر دوش مردم است جبران شود بعلاوه چرا باید ارز ۴۲۰۰ تومانی به ۴۰ نفر داده شود، باید منافع این ارز به ۸۰ میلیون ملت ایران برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ نمایندگان در نشست علنی صبح سه‌شنبه ۸ مهر ماه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی، کلیات این طرح را با ۲۱۳ رأی موافق، ۵ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۲ نماینده حاضر در صحن به تصویب رساندند.

 

 

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی نیز بعد از تصویب کلیات این طرح با رأی بالای نمایندگان با بیان اینکه خط قرمز قطعی مجلس، کوچک شدن سفره مردم است در حساب کاربری خود در توئیتر، نوشت: مجلس برای حمایت از مردم به جای «باید بشود»، اقدامات فوری و ملموس را در دستور کار دارد.

طبق گفته سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در طرح ارائه شده قرار است که کالاهای اساسی با قیمت معقول و مناسب در اختیار اقشار مورد نظر قرار گیرد، همچنین منابعی انتخاب شده که در دسترس و قابل حصول باشند.

 افراد مشمول طرح تامین کالاهای اساسی حدود ۶۰ میلیون نفر هستند که این افراد شناسایی شده و بعد از تصویب و اجرای قانون نیاز به بررسی و شناسایی مجدد نیست، یکی دیگر از محورهای طرح مذکور تامین بخشی از اعتبارات همسان سازی حقوق بازنشستگان است تا این قانون نیز به طور کامل اجرایی شود، بنابراین در کل حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح مذکور در نظر گرفته شده که ۳۰ هزار میلیارد تومان آن برای تامین کالاهای اساسی، ۱۰ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، لشگری و کشوری و ۱۰ هزار میلیارد تومان برای کمک به اجرای طرح های عمرانی کشور در نظر گرفته شده است.

مجلس به دنبال برداشتن بخشی از هزینه های عجیب از دوش مردم است/ چرا باید ارز ۴۲۰۰ تومانی به عده ای خاص داده شود؟

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص طرح تأمین کالاهای اساسی گفت: ما در تبصره ۴ منابعی حدود ۲۵۰ هزار میلیارد داریم منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها را داریم که مشخص نیست این مبلغ کجاست، بخش اندکی خود ۴۰ تا ۴۵ هزار میلیارد از آن به‌صورت یارانه به مردم پرداخت می‌شود و بخشی هم به‌عنوان جبران به دستگاه‌های خدمات رسان مثل توزیع برق و غیره تعلق می‌گیرد.

وی ادامه داد: بخشی از این مبلغ مازاد است و اگر دولت همراهی کند مجلس به دنبال این است تا این پول تعیین تکلیف شود و روشن و شفاف به جامعه هدف برسد، به همین دلیل این طرح برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، بودجه‌های عمرانی و تأمین کالاهای اساسی و پرداخت اعتبار به کارت اعتباری خانواده‌های هدفی که توسط وزارت رفاه شناسایی می‌شوند پیش‌بینی‌شده است تا بخشی از هزینه‌های عجیبی که بر دوش مردم است جبران شود.

 عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی به عده‌ای خاص داده شد تصریح کرد: بحث ما این است که منافع این ارز به ۸۰ میلیون ملت ایران برسد، چرا ارز ۴۲۰۰ تومانی به ۴۰ نفر داده شود یعنی معادل ۱۸ میلیارد دلار عدد خیلی بزرگی است و هزاران هزار میلیارد دلار که باید به خود مردم داده شود چرا عده‌ای خاص بخورند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1652580
ارسال نظر
نظرات