شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:08 منتشر شده در مورخ: 1399/07/09 شناسه خبر: 1652591
معاون اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان:

31 اقامتگاه بوم گردی جدید در سیستان و بلوچستان افتتاح می‌شود/توانمندسازی جوامع روستایی در دستور کار

31 اقامتگاه بوم گردی جدید در سیستان و بلوچستان افتتاح می‌شود/توانمندسازی جوامع روستایی در دستور کار
میرحسینی گفت: با افتتاح 31 پروژه جدید تا دهه فجر، سیستان و بلوچستان دارای 82 اقامتگاه بوم گردی می شود که همه آن ها در روستاها واقع شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجتبی میرحسینی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در حال حاضر 51 اقامتگاه بوم گردی در سیستان و بلوچستان فعال است و با افتتاح پروژه های جدید تا دهه فجر 82 مورد اقامتگاه بوم گردی در استان خواهیم داشت که همه آن ها در روستاها واقع شده است.

وی اظهار کرد: سفر به روستاها در دوران شیوع کرونا به طور کامل لغو شد، اما داخل شهرها سفرهای اجباری و کاری انجام می گرفت که به همین دلیل هتل ها فعال بود و فقط ضریب اشغال کاهش یافت.

این مقام مسئول تصریح کرد: فلسفه تشکیل اقامتگاه بوم گردی این است که در کنار زندگی روستایی چند واحد را به اقامتگاه بوم گردی اختصاص دهیم، یعنی هسته و پوسته اقامتگاه به سمت سنتی و بر اساس همان شرایط بوده و فقط چند اتاق برای جذب گردشگر در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: بنابراین در طراحی اقامتگاه های بوم گردی به این نکته توجه شد که روستاییان به لحاظ معیشتی و اقتصادی دچار ضرر نشوند، هرچند واحدهای بوم گردی هم داریم که کاملا به جذب مسافر اختصاص یافته است و آسیب های بیشتری دیده اند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: در بیشتر اقامتگاه های بوم گردی، خانواده ها و فعالان گردشگری در روستاها در کنار جذب مسافر زندگی معمولی خود را انجام می دادند، به همین دلیل در دوران کرونا  کمتر ضرر کردند.

این مقام مسئول گفت: ایجاد اقامتگاه های بوم گردی با هدف آموزش و توانمندسازی جوامع محلی در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1652591
ارسال نظر
نظرات