شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:10 منتشر شده در مورخ: 1399/07/09 شناسه خبر: 1652664
دبیر اجرایی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در خراسان شمالی خبر داد؛

ارسال ۲۰۱ اثر به مرحله استانی جشنواره فیلم مقاومت/ خراسان شمالی در لیست سه استان برتر جذب اثر در کشور

ارسال ۲۰۱ اثر به مرحله استانی جشنواره فیلم مقاومت/ خراسان شمالی در لیست سه استان برتر جذب اثر در کشور
لنگری با اشاره به اینکه در بخش فیلم سازان بسیجی جشنواره فیلم مقاومت در 6 بخشآثار دریافت شد، گفت: در استان خراسان شمالی در مرحله استانی تعداد 201 اثر در بخش های مختلف جشنواره به دبیرخانه ارسال شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا لنگری، دبیر اجرایی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در استان خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک در رابطه با این دوره از جشنواره فیلم مقاومت اظهار داشت: پیرو تصمیماتی که در ستاد اجرایی تهران گرفته شده، برای اولین بار در بخش های مرتبط با جشنواره بین المللی فیلم مقاومت بخشی با عنوان فیلم سازان بسیجی به بخش های جشنواره افزوده شده است.

وی با اشاره اینکه بخش فیلم سازان بسیجی فرصتی برای معرفی هنرمندان استانی است، گفت: آثار فیلم سازان در هر استان توسط داوران استانی داوری می شود و از هر بخش یک اثر به مرحله کشوری راه پیدا می کند.

لنگری با بیان اینکه بخشهای در نظر گرفته شده برای فیلم سازان بسیجی شامل فیلم بلند، فیلم کوتاه، فیلم نامه، مستند، نماهنگ و پویانمایی بوده است، گفت: با توجه به اینکه این جشنواره با محوریت بسیج هنرمندان استان و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی برگزار می شود، طی سه ماه گذشته دبیرخانه جشنواره در محل کانون بجنورد واقع در مجتمع فرهنگی، هنری نگارستان راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه به دنبال فراخوان زده شده، استقبال خوبی از طریق هنرمندان و فیلم سازان شهرستان های استان صورت گرفت، اضافه کرد: زمان مشخص شده برای ارسال آثار به دبیرخانه تا روز 14 شهریور ماه بوده که تا این روز تعداد 201 اثر در 6 بخش جشنواره شامل 91 اثر فیلم نامه، 38 اثر فیلم کوتاه داستانی، 33 اثر فیلم مستند، 22 اثر نماهنگ، 17 اثر پویانمایی 17 به ثبت رسیده است.

 لنگری خاطرنشان کرد: استان خراسان شمالی در بین سه استان برتر جذب آثار در کشور قرار گرفت،که افتخاری برای استان بود، باتوجه به اینکه تعداد شهرستان های استان کم و در گروه استان های محروم قرار دارد، این تعداد اثر قابل تقدیر بود.

وی اضافه کرد: اختتامیه جشنواره فیلم مقاومت تمامی استان ها همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار شد، اما باتوجه به اینکه استان خراسان شمالی در گروه سه استان برتر جذب اثر قرار گرفت، اختتامیه جشنواره استان با حضور میهمانان کشوری در روز 15 آبان برگزار خواهد شد.

لنگری افزود: براساس قوانین جشنواره در هر بخش باید یک اثر به تهران ارسال شود، اما اکنون فرصتی داده شده که در سه تا چهار بخش تعداد آثار بیش از یک اثر باشد و  در مجموع تعداد آثار از 6 اثر به 10 تا 12 اثر خواهد رسید.

وی با بیان اینکه اکران فیلم های منتخب جشنواره در تاریخ 13 الی 15 آبان ماه خواهد بود، گفت: تمام برنامه ریزی ها انجام می شود، اما برنامه نهایی چگونگی اجرا براساس مصوبه ستاد کرونا برگزار خواهد شد در غیر اینصورت به صورت برنامه تلویزیونی از طریق شبکه اترک پخش خواهد شد.

دبیر اجرایی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در استان خراسان شمالی یادآور شد: همچنین سبک برگزاری آیین اختتامیه نیز براساس مصوبه ستاد کرونای استان مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1652664
ارسال نظر
نظرات