شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:59 منتشر شده در مورخ: 1399/07/09 شناسه خبر: 1652679
رئیس دانشگاه علمی کاربردی کشور:

گرایش جوانان به سمت آموزش‌های مهارتی افزایش پیداکرده است

گرایش جوانان به سمت آموزش‌های مهارتی افزایش پیداکرده است
امید گفت: اینکه گرایش مردم به سمت آموزش‌های مهارتی در کشور افزایش پیدا کرده و شاهد استقبال بسیاری از جوانان در این موضوع شده ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ محمد حسین امید رئیس دانشگاه علمی کاربردی کشور امروز در مراسم اختتامیه اولین المپیاد مهارتی دانشجویان دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشور به میزبانی استان مرکزی گفت: در سال جاری این افتخار را داشتیم که در سه رشته گرافیک ، فناوری اطلاعات و ماشین‌ابزار اولین المپیاد مهارتی دانشجویان را برگزار کنیم.

امید اظهار کرد: با توجه به اینکه گرایش مردم به سمت آموزش‌های مهارتی در کشور افزایش پیداکرده و شاهد استقبال بسیاری از جوانان در این موضوع شده‌ایم برگزاری المپیادها و این‌گونه فراخوان‌ها یک ضرورت محسوب می شود.

وی ادامه داد: ترویج آموزش های مهارتی امروز باید به عنوان یک ضرورت مهم به آن توجه شود چراکه در شرایطی که کشور با آن مواجه است مهارت افزایی و ایجاد اشتغال می تواند خیرات و برکات زیادی داشته باشد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کشور بیان کرد: امروز تمایل مردم و خصوصا جوانان به سمت تحول و بازآفرینی در امر آموزش است که در طی سه سال گذشته بیش از ۹۵ هزار نفر برای آموزش های مهارتی ثبت نام کرده اند که یک رشد قابل توجه و ۱۰ درصدی داشته است.

امید بیان کرد: علیرغم اینکه در کشور شاهد کاهش قابل توجه جمعیت دانشجویی بودیم اما مراکز مهارت افزایی علمی و کاربردی جذب قابل توجهی داشته اند.

وی افزود: امروز توانمندی های دانشگاه علمی و کاربردی در سطح قابل قبولی قرار دارد که البته گرایش و اقبال عمومی مردم نیز این ضرورت را می پذیرد که توجه بیشتری به مسئله مهارت افزایی داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کشور گفت: ۲۸ واحد استانی در اولین المپیاد مهارتی دانشجویان شرکت کردند که نیاز است ۴ استان باقی مانده برنامه ریزی های لازم را برای جذب در المپیاد سال آینده نیز داشته باشند.

امید بیان کرد: امروز در شرایط کرونایی دانشگاه علمی و کاربردی علیرغم محدودیت های موجود وضعیت قابل قبولی دارد. کلاس ها علاوه بر مجازی به شکل حضوری اما فشرده برگزار می شوند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کشور گفت: متاسفانه افزایش مراکز علمی و دانشگاهی در مقطعی که در کشور شاهد آن بودیم آسیب های زیادی به سیستم دانشگاهی وارد کرد و نیاز است تدبیرهای بهتری برای ساماندهی دانشگاه ها و اساتید انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: در مقطعی تنها ۹۳ هزار مدرس در دانشگاه علمی و کاربردی تدریس می کردند که ساماندهی و فراخوان این تعداد کار بسیار سختی بود که الحمدلله با همت جهادی انجام شده امروز ۳۵ هزار مدرس سازماندهی شده اند و همه این اساتید صلاحیت علمی آنها تایید شده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1652679
ارسال نظر
نظرات