شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:28 منتشر شده در مورخ: 1399/07/09 شناسه خبر: 1652680
در نیمه نخست امسال صورت گرفت؛

کشف ۳ تن و ۴۱۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر در مرکزی/انهدام ۱۵ باند مواد مخدر

کشف ۳ تن و ۴۱۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر در مرکزی/انهدام ۱۵ باند مواد مخدر
فرمانده انتظامی استان مرکزی از کشف ۳ تن و ۴۱۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر در عملیات های پلیس استان در ۶ ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: در این عملیات ها ۴ هزار و ۲۱۴ نفر معتاد و خرده فروش مواد ، ۱۱۱ نفر قاچاقچی،‌ دستگیر و ۱۵ باند مواد مخدر منهدم شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ سردار حسن مفخمی شهرستانی فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت:‌ یکی از مهم ترین برنامه ریزی های عملیاتی پلیس استان،‌ بازنگری طرح های مبارزه با مواد مخدر و بهره گیری از آخرین دستاوردهای علمی و تخصصی پلیس و پیگیری ویژه مطالبات و گزارش های مردمی به مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ بوده است.

وی توجه به گزارش های مردمی و اجرای هدفمند طرح های ظفر در سطح استان را بخش مهم دیگری از برنامه های اولویت دار پلیس استان در این حوزه خواند و گفت:‌ از ابتدای سال تا کنون، انجام عملیات های موردی، اجرای طرح های عملیاتی پاک سازی نقاط آلوده با بهره گیری از توان اجرایی پلیس استان به صورت مستمر دنبال می شود که این مهم رضایت مندی مطلوبی از عملکرد پلیس در مبارزه با مواد مخدر را به همراه داشته است.

این مقام ارشد انتظامی در استان مرکزی با اشاره به آخرین کشفیات و دستاوردهای پلیس استان در برخورد با قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدرگفت: در ۶ماهه نخست امسال، ۳ تن و ۴۱۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است.

وی ادامه داد: در این عملیات ها ۱۱۱ نفر قاچاقچی، ۴ هزار و ۲۱۴ نفر معتاد وخرده فروش مواد مخدر دستگیر و به مراجع قضائی و یا به مراکز کمپ ترک اعتیاد معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی در ادامه، برنامه ریزی در حوزه پیشگیری اجتماعی را یکی از مهم ترین رویکردها در برنامه های ریزی های پلیس استان خواند و گفت:‌ یکی از راههای اساسی برای تحقق پیشگیری اجتماعی، آموزش‌های همگانی است و پلیس با آگاهی از نقش قربانیان در بروز جرایم و آسیب‌های اجتماعی به ویژه در حوزه مبارزه با مواد مخدر و با هدف کنترل و کاهش این نقش که به کاهش جرایم و ناهنجاری‌های اجتماعی منجر خواهد شد، اجرای برنامه‌های آموزش همگانی را از مدت‌ها قبل به دو شیوه‌ی حضوری و غیر حضوری دنبال می کند.

وی آموزش های غیرحضوری را بخش دیگر از برنامه های آگاه بخش پلیس در مبارزه با مواد مخدر خواند و گفت: بهره گیری از تولیدات نوشتاری، تولیدات هنری، برگزاری نمایشگاه های آگاه سازی، بهره گیری از ظرفیت های رسانه ای استان، برگزاری مسابقات انتظامی و ارائه آموزش های همگانی از طریق فضای مجازی نیز از جمله اقداماتی است که بخشی از آن با همراهی دیگر دستگاه های اجرایی استان انجام شده است.

مفخمی شهرستانی بازتاب همکاری های مردمی در این حوزه را در توفیقات پلیس در این حوزه بسیار تاثیرگذار برشمرد و اظهار داشت: تلفن ۱۱۰ در کلیه ساعات شبانه روز آماده دریافت گزارش ها و اطلاعات شهروندان است.

انتهای پیام/


 
https://www.dana.ir/1652680
ارسال نظر
نظرات