شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:46 منتشر شده در مورخ: 1399/07/10 شناسه خبر: 1652699
در گفت‌وگو با بانوی جهانگرد ایرانی و سفیر صلح مطرح ‏شد؛

شهرسوخته؛ نماد صلح پایدار/ بیابان "لوت" مقصد ‏گردشگری جهان به ایران

شهرسوخته؛ نماد صلح پایدار/ بیابان "لوت" مقصد ‏گردشگری جهان به ایران
پوپه مهدوی نادر، بانوی جهانگرد ایرانی و سفیر صلح گفت: اگر بخواهم منطقه ای را به عنوان بهترین مقصد گردشگری جهان معرفی کنم "بیابان لوت" بوده، زیرا به تنهایی یکی از ویژه ترین نقاط و مقصد گردشگری در جهان به ایران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پوپه مهدوی نادر در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: هدف از انجام این سفر به سراسر جهان ترسیم جاده صلح با عنوان "جاده صلح 2020" است که برای اولین بار در جهان این کار انجام شده است.

وی بیان کرد: این اقدام از پیاده روی بین یک نماد ملی و یک نماد صلح در هر کشور شروع شد که با پیوستن به این مسیرهای پیاده روی در سراسر جهان جاده صلح ترسیم خواهد شد.

نقاط گردشگری و تاریخی سیستان وبلوچستان را به جهان معرفی می کنم
 
این بانوی جهانگرد ایرانی با اشاره به ثبت قدم هایش توسط جی پی اس، گفت: قدم هایم را می فروشم و صرف آبادانی ایران و نقاط محروم می کنم.

به گفته وی، این سفر باید از 6 ماه پیش شروع می شد اما به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد که سرانجام روز 31 شهریور همزمان با روز جهانی صلح آن را از برج آزادی تهران که نماد ملی ایران است به عنوان اولین قدم شروع کرده و "شهر سوخته" را به عنوان نماد صلح ایران در نظر گرفتم.

مهدوی نادر ادامه داد: در این راستا علاوه بر صلح و کار بشردوستانه ای که انجام می دهم، نقاط گردشگری و تاریخی سیستان وبلوچستان را به ایران و جهان معرفی خواهم کرد چرا که این خطه از کشور مناطق گردشگری زیادی از جمله کویر لوت، روستای تمین، سواحل چابهار و ... دارد که ناشناخته مانده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به سفرهای زیادی که داشته ام در حال حاضر به قدری تحت تاثیر "بیابان لوت" و شگفتی های آن هستم که اگر بخواهم منطقه ای را به عنوان بهترین مقصد گردشگری معرفی کنم قطعا این منطقه است زیرا می تواند به تنهایی یکی از ویژه ترین نقاط و مقصد گردشگری در جهان به ایران باشد.

لوله کشی یک روستا در سیستان وبلوچستان با فروش 200 قدم

این سفیر صلح در ادامه به بیان یک خاطر به یاد ماندنی اشاره کرد و گفت: یکی از بهترین خاطراتم این است با مردم اینجا در ارتباط هستم آنها بسیار خونگرم و جوانمرد هستند و ارتباط با آنها راحت؛ اتفاق خوبی که افتاد قبل از شروع قدم هایم این بود که یک شخص خیر، اقدام به خرید ۲۰۰ قدم از بنده کرد و با پول حاصل از فروش آن، اقدام به لوله‌‌کشی آب آشامیدنی روستایی در یکی از روستاهای استان سیستان و بلوچستان و احداث حمام و سرویس بهداشتی کردیم.

وب افزود: اولین قدم‌‌هایم را دور برج آزادی به ثبت رساندم و مرحله بعدی را از استانبول ترکیه شروع خواهم کرد، در این طرح با سفر به همه کشورهای جهان به جز رژیم‌صهیونیستی و کره‌شمالی، جاده صلحی را بین دو نماد که یکی از آن‌‌ها نماد ملی یک کشور و دیگری، نماد صلح یک کشور است، ترسیم و قدم‌‌هایم را ثبت و درآمد حاصل از فروش‌شان را صرف آبادانی نقاط محروم ایران و جهان خواهم کرد.

این بانوی جهانگرد در پایان گفت: امیدوارم این حرکت بازتاب جهانی خوبی داشته باشد و مورد استقبال مردم در سراسر جهان قرار گیرد و بتوانم با فروش قدم‌‌هایم، ذره‌‌ای از محرومیت بعضی خطه‌ها در ایران و دیگر مناطق محروم دنیا را کم کنم.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1652699
ارسال نظر
نظرات