شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 14:19 منتشر شده در مورخ: 1399/07/09 شناسه خبر: 1652702
مدیر کل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

تمرکز دشمن بر تبلیغات و عملیات روانی است/ همه جهان برای نابودی انقلاب متحد شدند

تمرکز دشمن بر تبلیغات و عملیات روانی است/ همه جهان برای نابودی انقلاب متحد شدند
حمید حاذق نیکرو با اشاره به اینکه شرط تحقق گام دوم انقلاب با جمله شکستن محاصره تبلیغاتی دشمن با آمید آفرینی آمده است گفت: جنگ نظامی دیگر برای ابر قدرت‌ها فایده ای ندارد و تمام تمرکز بر تبلیغات و عملیات روانی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی حمید حاذق نیکرو، مدیر کل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان صبح امروز در همایش بازخوانی نقش خبرنگاران گیلانی در دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت با بیان اینکه در چهلمین سال دفاع حماسی قرار دادیم اظهار کرد: این حماسه بعد از عاشورا دیگر تکرار نشده بود.

حاذق نیکرو با اشاره به اینکه شرایط سخت اقتصاد و معیشت همان موانع و سیم خاردار های دوران جنگ است و باید از آنان عبور کرد اذعان کرد: همانگونه که در جنگ از موانع عبور کرده و حماسه آفریدند لذا این دوران هم با همت همه مردم ایران و درست عمل کردن وظایف توسط مسئولین خواهد گذشت.

مدیرکل اسبق فرهنگ و ارشاد گیلان با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی در سال ۵۷ زمانی به پیروزی رسید که ابرقدرت ها در اوج قدرت بودند و این انقلاب را پیش بینی نکرده بودند افزود: در عین ناباوری سرویس های امنیتی جهان، انقلاب اسلامی رخ داد و به پیروزی رسید و آنها را شگفت زده کرد.

وی در ادامه گفت: جبهه استکبار در خاورمیانه منافع بسیاری داشت که با پیروزی انقلاب این منابع در منطقه و بین الملل تهدید شد و از ۱۹۶۵ میلادی تاکنون چندین نظریه برای مدیریت جهان مطرح شده‌ است.

حاذق نیکرو با بیان اینکه در ۱۹۹۱ دو اتفاق مهم مثل اشکال کشور کویت توسط صدام و فروپاشی اتحاد جوامع شوروی در منطقه رخ داد خاطرنشان کرد: در همین زمان اندیشمند دیگری کتابی به نام سیاست نظام جهانی نوشت که در مقدمه آن آمده آمریکایی ها با فروپاشی جوامع شوروی احساس کردند ابر قدرتی آمریکا برپا خواهد بود اما فروپاشی شوروی آغاز فروپاشی آمریکا خواهد بود.

مدیرکل اسبق فرهنگ و ارشاد گیلان با اشاره به اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) نظریه حاکمیت دینی را مطرح مبنی بر اینکه دین قادر به مدیریت دنیا و آخرت است مطرح کردند گفت: اگر این فقط یک شعار بود در عمل چیزی دیده نمی‌شد اما با توجه به تهدیدات همه جانبه علیه انقلاب اسلامی مهر تأیید بر این نظریه خورده شد و امروز انقلاب در دهه‌ چهارم است.

وی با تاکید بر اینکه همه متحد بودند تا این انقلاب نابود شود ادامه داد: اکنون ۸سال دفاع مقدس یک الگو برای همه جوامع شده است و همیشه به موفقیت های ملت ها منجر می‌شود.

حاذق نیکرو ادامه داد: الان ابرقدرتی چون آمریکا که تا سال ۲هزار قدرتمند بود به وضعیت بدی دچار شده و بالای ۲۵ تریلیون دلار بدهی دارد، اکثر مردم آن مسلح هستند، اعتراضات گسترده دارد و در کووید ۱۹ با بالاترین میزان آمار شکست خورده است.

مدیرکل اسبق فرهنگ و ارشاد گیلان با اشاره به اینکه اگر راویان حماسه های دفاع مقدس نبودند الان چیزی برای افتخار کردن نداشتیم افزود: باید به این کسانی که از خود گذشتند و در شرایط سخت اسناد ثبت و ضبط کردند افتخار کرد.

وی با اشاره به اینکه شرط تحقق گام دوم انقلاب با جمله شکستن محاصره تبلیغاتی دشمن با آمید آفرینی آمده است افزود: جنگ نظامی دیگر برای ابر قدرت‌ها فایده ای ندارد و تمام تمرکز بر تبلیغات و عملیات روانی است.

حاذق نیکرو تاکید کرد: هیچ دولتی نمیتواند بدون رسانه مردم را همراه یا افکار عمومی را اغنا کند.

در پایان این مراسم از خبرنگاران، عکاسان و گزارشگران گیلانی حاضر در دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم اهل بیت (ع) تجلیل و از پوستر ششمین جشنواره ابوذر رونمایی شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1652702
ارسال نظر
نظرات