شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 15:47 منتشر شده در مورخ: 1399/07/09 شناسه خبر: 1652703
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی؛

پرداخت 90 درصد هزینه‌ درمان بیماران کرونا/ دفترچه بیمه در 24 ساعت صادر می‌شود

پرداخت 90 درصد هزینه‌ درمان بیماران کرونا/ دفترچه بیمه در 24 ساعت صادر می‌شود
مجیدی، مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی با اشاره به تعهد بیمه سلامت برای پرداخت هزینه درمان بیمارن کرونا گفت: ۹۰درصد هزینه‌های درمان کرونا در تعهد بیمه سلامت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، وحید مجیدی پیش از ظهر امروز در چهارمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی و هم‌اندیشی با رسانه‌ها اظهار داشت: زمان صدور دفترچه طبق ارزیابی ۲۵ تا ۳۰ روز است، اما به دلیل شرایط کرونایی کسانی که در بیمارستان بستری می‌شوند، در عرض ۲۴ ساعت دفترچه برای آنها صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه هزینه تمام داروهای مورد تعهد بیمه را پرداخت می‌کنیم، افزود: طی دو هفته گذشته تعداد داروهایی که ستاد درمان کرونا تعیین کرده و بیمه سلامت نیز در تعهد خود آورده است و ۹۰درصد هزینه‌های درمان کرونا در تعهد بیمه سلامت است.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه اجرای آزمون وسع از شهریور سال گذشته آغاز شده است،گفت: آزمون وسع براساس قانون برنامه ششم توسعه به صراحت اعلام شده است و کسانی که قبلا دفترچه رایگان دریافت می‌کردند، باید در آزمون تعیین وسع ارزیابی و چنانچه جزو دهک یک، دو و سه باشند، به طور رایگان دفترچه بیمه دریافت می‌کنند.

وی در خصوص پرداخت 680 هزار تومانی برای دریافت یک ساله دفترچه بیمه عنوان کرد: ۲۵۰ هزار نفر در آذربایجان شرقی درخواست ارزیابی وسع کرده‌اند که از این تعداد ۲۳۰ هزار نفر معادل ۶۳ درصد جزو دهک های پایین مشخص شده و دفترچه رایگان دریافت می‌کنند.

مجیدی با اشاره به اجرای دولت الکترونیک در بیمه سلامت عنوان کرد و گفت: با اجرای دولت الکترونیک نیازی به دفترچه برای بستری شدن در بیمارستان های دولتی و خصوصی نیست و تنها با ارایه کدملی و استعلام فرد می‌تواند بستری شود که با اجرای این طرح بیش از ۳۱ میلیون و ۴۰۰ هزار کاغذ در یک سال گذشته صرفه جویی شده است.

وی با بیان اینکه ۹ درصد هزینه‌های درمانی بیمه سلامت به بیماران خاص اختصاص می یابد، از پرداخت ۶۴ میلیارد تومان هزینه درمان برای بیماران خاص در سال گذشته خبر داد و یادآور شد: از سال ۱۳۹۰ تعداد بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت ۲ هزار و ۳۵۰ نفر بود که هم اکنون این بیماران چهار هزار و ۵۰ نفر هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1652703
ارسال نظر
نظرات