شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 14:10 منتشر شده در مورخ: 1399/07/09 شناسه خبر: 1652704
رییس دادگستری خوانسار:

درختانی که به دلیل اختلاف دو برادر قطع شدند

درختانی که به دلیل اختلاف دو برادر قطع شدند
در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر قطع درختان گردو در روستایی در خوانسار با حکم قضایی، رییس دادگستری این شهرستان به بیان توضیحاتی در این زمینه پرداخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از روابط عمومی دادگستری خوانسار ، سید اصغر حسینی اظهار کرد: پس از وصول دادخواستی دائر بر رفع ممانعت از حق و درخواست قطع اشجار از سوی دو برادر، موضوع در دادگاه خوانسار مورد رسیدگی قرار گرفت و مشخص شد که یکی از روستاییان با کاشت چندین درخت گردو مسیر شکات را مسدود و برای آنها در رفت و آمد و آبیاری و همچنین عبور چارپایان مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی افزود: دادگاه بدوی در خوانسار پس از بررسی پرونده، حکم بطلان دعوی را صادر می‌کند؛ اما شکات در مرجع تجدیدنظر نسبت به رای صادره اعتراض خود را ثبت می‌نمایند.

رییس دادگستری خوانسار تصریح کرد: دادگاه تجدیدنظر دو بار نسبت به این پرونده نقص وارد کرده و آن را برای بررسی و‌ تحقیقات بیشتر و استماع اظهارات شهود، مطلعین، مواجهه حضوری و اخذ نظر کارشناسی به دادگاه خوانسار بر می‌گرداند.

وی بیان داشت: نهایتا پس از دو بار بررسی در دادگاه تجدیدنظر و وصول نظریه کارشناسی مبنی بر اینکه این راه مسدود شده است، دادگاه تجدیدنظر با نقض حکم دادگاه بدوی خوانسار حکم به رفع ممانعت از حق و قلع و‌ قمع اشجار صادر و شکات پس از قطعیت حکم، به تقاضای صدور اجراییه مبادرت می‌نماید .

حسینی خاطرنشان کرد: پس از صدور اجراییه در پاییز سال گذشته، شکات به محکوم علیه تا اول مهر ۹۹  به منظور فراهم کردن راهی برای رفت و آمد و تعریض مسیر مهلت می‌دهند همچنین طی این مدت تلاشهای بسیاری جهت صلح و سازش بین دو برادر و روستائیان صورت گرفت که متاسفانه موفقیت امیز نبود.

این مقام قضایی افزود: متاسفانه فرد محکوم تا مدت مذکور به تعهد خود عمل نکرد و‌ نهایتا با درخواست  مجدد شکات علی رغم میل باطنی حکم قطع حدود هفت درخت گردو با حداکثر ۱۰ سال قدمت اجرا شد.

انتهای پیام/ا

https://www.dana.ir/1652704
ارسال نظر
نظرات