شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:41 منتشر شده در مورخ: 1399/07/09 شناسه خبر: 1652708
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان:

1746بنگاه اقتصادی سیستان و بلوچستان تسهیلات کرونا دریافت کردند

1746بنگاه اقتصادی سیستان و بلوچستان تسهیلات کرونا دریافت کردند
مهرداد جهاندیده گفت: هزار و 746 واحد تولیدی و بنگاه اقتصادی با اشتغال بالغ بر 2 هزار نفر در سیستان و بلوچستان از تسهیلات حمایتی کرونا بهره مند شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهرداد جهانیده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: مجموع تسهیلاتی که به این واحدها توسط 10 بانک عامل این طرح پرداخت شده، 15 میلیارد و یکصد میلیون تومان است.

به گفته وی، از این تعداد طرح، 139 پرونده خویش فرمایی و هزار و 607 پرونده سایر مشاغل هستند که پس از ثبت نام در سامانه کارا و طی کردن فرایندهای اداری، تسهیلات به آنها پرداخت شده است.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان ادامه داد: اخیرا و بر اساس بخشنامه مصوبه سی و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، پرداخت وام به مشاغل و کسب‌وکارها و حوزه های حمل و نقل آسیب دیده از کرونا تا پایان مهرماه امسال تمدید شد.

جهاندیده گفت: پرداخت این تسهیلات از جمله سیاست‌های دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای حفظ اشتغال بنگاه‌ها و صیانت از نیرو‌های کار است و بر این اساس ۱۴ رسته شغلی منتخب که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده و دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی بودند، برای استفاده از این تسهیلات به سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir مراجعه و مراحل ثبت نام خود را دنبال کردند.

وی افزود: در کارگاه‌هایی که مستقیم از کرونا لطمه دیده و به اجبار تعطیل شده‌اند، مبلغ ۱۶ میلیون تومان وام به ازای هر نیروی انسانی اختصاص می‌یابد و در واحدهای کسب‌وکاری که فعال بوده، تعطیل نشده است و غیر مستقیم از کرونا آسیب دیده‌اند، مبلغ ۱۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: با توجه به مهلت نام نویسی متقاضیان استفاده از تسهیلات کرونا، لازم است تا پیش از اتمام زمان اعلام شده، دستگاه های بخشی اطلاعات افراد ثبت شده را جمع آوری و ضمن اطلاع رسانی به متقاضیان شرایط دریافت تسهیلات را برای آنان فراهم کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1652708
ارسال نظر
نظرات