شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 15:51 منتشر شده در مورخ: 1399/07/09 شناسه خبر: 1652756
در پایان معاملات امروز رخ داد؛

بورس مانند چهارشنبه‌های گذشته سبز شد/ 15 هزار میلیارد تومان ارزش معاملات سهام

بورس مانند چهارشنبه‌های گذشته سبز شد/ 15 هزار میلیارد تومان ارزش معاملات سهام
شاخص بورس در جریان آخرین روز معاملاتی هفته با رشد 10 هزار واحدی، دوباره کانال 1.5 میلیون واحد را پس گرفت؛ همچنین ارزش معاملات بازار سهام با رشد نسبت به روزهای گذشته به بالای 15 هزار میلیارد تومان رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سرمایه امروز در آخرین روز معاملاتی هفته جاری به مانند چهارشنبه‌های چند هفته گذشته سبز پوش شد. امروز از حجم فشار فروش نسبت به روزهای گذشته کاسته شد و شاخص بورس با رشد بی‌رمق 10 هزار واحدی دوباره بع کانال 1.5 میلیون واحد صعود کرد.

ارزش معاملات بازار سهام در روز جاری دوباره با رشد به بالای 15 هزار میلیارد تومان رسید. عوامل متعددی در به تعادل رسیدن بازار نقش داشتند که می‌توان به تعیین بازار گردان‌ها برای سهم‌های بازار اشاره کرد. هر چند باید منتظر هفته بعد ماند که آیا شاخص روند صعود را در پیش خواهد گرفت یا مانند دو هفته گذشته نزولی خواهد شد؛ به هر حال توصیه می‌شود که سهامداران از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند. 

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات روز جاری با افزایش 10 هزار و 472 واحدی به در ارتفاع یک ‌میلیون و 503 هزار و 413 واحد قرار گرفت. شاخص هم وزن با ادامه روند نزولی خود، امروز هم با کاهش 820 واحدی به 397 هزار و 575 واحد رسید.

معامله‌گران در بورس بیش از 11 میلیارد و 185 میلیون سهم و اوراق مالی 975 هزار معامله و به ارزش 9791 میلیارد تومان رسید.

ارزش کل معاملات بازار سرمایه در آخرین روز معاملاتی هفته با تغییر مالکیت 15 میلیارد و 24 میلیون سهم و اوراق مالی به بیش از 15 هزار و 303 میلیارد تومان رسید.
 
معاملات خرد سهام هم عدد 9415 میلیارد تومان را ثبت کرد و با تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی  بیش از 1586 میلیارد تومان توسط حقیقی‌ها از بازار سهام خارج شد.
 
فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی گل گهر، سرمایه نفت و گاز و پتروشیمی تامین، ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی چادرملو و پتروشیمی پردیس با بیشترین اثر مثبت در رشد دماسنج بورس نقش داشتند و در مقابل در مقابل پالایش نفت اصفهان با بیشترین تاثیر منفی مانع رشد بیشتر شاخص شد.
 
بیشترین حجم معاملات هم به نمادهای سایپا با  1.63 میلیارد سهم، بانک صادرات با 1.16 میلیارد سهم، ایران خودرو با 1.16 میلیارد سهم، بانک تجارت با 777.8 میلیون سهم و بانک پارسیان با 374.3 میلیون سهم تعلق گرفت.
 
نمادهای پربیننده بورس در روز جاری بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، ایران‌ خودرو، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان، ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران، تامین سرمایه امین و پالایش نفت اصفهان بودند.
 

شاخص کل فرابورس ایران در آخرین روز معاملاتی هفته با 222 واحد مثبت به 17 هزار و 675 واحد رسید.

معامله‌گران در فرابورس بیش از 3 میلیارد و 839 میلیون سهم و اوراق مالی در قالب 511 هزار معامله دست به دست شد که ارزش آن به بیش از 5512 میلیارد تومان رسید.

پتروشیمی مارون، پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، سرمایه‌ گذاری مالی سپهر صادرات و فولاد هرمزگان جنوب در رشد شاخص فرابورس بیشترین نقش را داشتند و در مقابل سرمایه‌ گذاری صبا تامین و بانک دی با بیشترین تاثیر منفی مانع رشد بیشتر شاخص شدند.

بانک دی، پلیمر آریا ساسول، ذوب آهن اصفهان، سرمایه‌ گذاری صبا تامین، پتروشیمی تندگویان، پتروشیمی زاگرس و شرکت آهن و فولاد ارفع پر بیننده‌های امروز فرابورس بودند.

 انتهای پیام

https://www.dana.ir/1652756
ارسال نظر
نظرات