شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 13:41 منتشر شده در مورخ: 1399/07/10 شناسه خبر: 1652769
فرمانده سپاه قدس گیلان در تالش:

هر جا بحران باشد سپاه وظیفه دارد کمک کند/ لزوم جابجایی روستاییان از حاشیه رودخانه ها/ مردم تالش غریب واقع شدند

هر جا بحران باشد سپاه وظیفه دارد کمک کند/ لزوم جابجایی روستاییان از حاشیه رودخانه ها/ مردم تالش غریب واقع شدند
سردار محمد عبدالله پور با اشاره به سیل اخیر در شهرستان تالش گفت: مردم تالش غریب واقع شدند، نباید با یک باران و سیل به این وضعیت دچار شویم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، سردار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد بحران شهرستان تالش با بیان اینکه سپاه سازمانی است که اگر هر اداره، سازمان یا مجموعه ای در کشور دچار مشکل شود به کمک آمده و باید آن مشکل را رفع کند، اظهار کرد: حتی اگر جنگی به کشور تحمیل شود به کمک ارتش می‌رویم.

وی با بیان اینکه اگر سیلی رخ دهد سریعا به کمک دولت می آییم و استوانه ای می‌شویم که دولت به ما تکیه کند تا از این بحران خارج شود، بیان کرد: در هر جا مشکلی باشد سپاه وظیفه دارد، وارد شود تا شرایط را به حالت عادی برگرداند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه حدود ۴سال قبل چندین بار موضوع جنگل های تالش به شورای تأمین استان فرستاده شد افزود: گزارشات ما نشان می‌دهد که متاسفانه به شکل بی رحمانه ای با این جنگل ها برخورد می شود.

سردار عبدالله پور ادامه داد: طبق گفته های کارشناسان اگر طی ۱۰ سال آینده شرایط همین‌گونه ادامه داشته باشد در سیلاب ها به جای وسایل باید جنازه ها را جمع کنیم.

سردار عبدالله‌پور  افزود: در حوزه مبارزه قاچاق چوب، افراد بومی این منطقه باید بیشتر مراقبت کنند ما هم در کنار شما هستیم.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید به اینکه این سیلاب ها نتیجه ظلم به طبیعت است خاطرنشان کرد: طبیعت قانون دارد و ما نمی‌توانیم بر اساس میل خود با آن رفتار کنیم.

وی با تاکید بر اهمیت حفظ منابع طبیعی گفت: همین سرمایه اندک جنگل های هیرکانی را داریم و اگر همین هم از بین برود شرمنده نسل آینده می شویم.

سپاه به دنبال سود و درآمد نیست

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه ما دنبال سود و درآمد نیستیم ادامه داد: کاری که در حال حاضر اولویت دارد به ما اطلاع دهید ما با تمام توان وارد می‌شویم و آنچه که در سپاه هست را پای کار می آوریم تا آسیب ها کمتر شود.

وی در ارتباط با جابجایی روستاییان از حاشیه رودخانه ها مطرح کرد: اگر برای این افراد فکری نکنیم دچار مشکل می‌شویم.

دلسوزانه مردم را از بستر رودخانه دور کنید

سردار عبدالله‌پور تصریح کرد: شنیده ام که زمینی برای این کار تهیه شده ولی مردم رغبت نشان نمی‌دهند ابتدا باید با مردم حرف بزنیم، من این آمادگی را دارم که با مردم صحبت کنم چون راه حل های محلی مردم بسیار بهتر از راه حل های ما است؛ من کنار شما هستم، شما هم دلسوزانه این مردم را از بستر رودخانه دور کنید.

وی با بیان اینکه هر کدام از مردم که آسیب می‌بینند ما داغدار می شویم، خطاب به مسئولان، گفت: بازوان سپاه یاری گر مردم و در دست شما است، هرجا که فکر می کنید نیاز دارید از آن استفاده کنید.

سردار عبدالله پور در پایان خاطرنشان کرد: مردم تالش غریب واقع شدند، نباید با یک باران و سیل به این وضعیت دچار شویم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1652769
ارسال نظر
نظرات