شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:42 منتشر شده در مورخ: 1399/07/10 شناسه خبر: 1652910
استاندار مرکزی:

هپکو تا پایان سال به تولید انبوه ماشین آلات خواهد رسید/تکمیل پروژه سفر رئیس جمهور به استان به اعتبار۱۳۰۰ میلیارد تومانی نیاز دارد

هپکو تا پایان سال به تولید انبوه ماشین آلات خواهد رسید/تکمیل پروژه سفر رئیس جمهور به استان به اعتبار۱۳۰۰ میلیارد تومانی نیاز دارد
آقازاده گفت: تعداد صنایع مشکل دار استان در طول این سه سال اخیر بسیار کاهش پیدا کرده و امروز می توانیم بگوئیم مشکل هپکو تقریبا حل شده و یک آینده بسیار امیدوارکننده برای این شرکت پیش بینی می کنیم و این شرکت تا پایان سال ۹۹ به تولید انبوه ماشین آلات خواهد رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی امروز در شورای توسعه و برنامه ریزی استان که با حضور نوبخت برگزار شد گفت: نرخ بیکاری در بهار امسال ۶،۵ درصد بوده که در کشور رتبه اول را داشتیم و در هفت سال اخیر در استان مرکزی این رقم بی سابقه است که علیرغم تحریم های ظالمانه و فشارهای اقتصادی رقم خورده و مرهون تلاش های مجموعه استان ، نمایندگان مجلس و کارآفرینان است.

آقازاده اظهار کرد: تعداد صنایع مشکل دار استان در طول این سه سال اخیر بسیار کاهش پیدا کرده و امروز می توانیم بگوئیم مشکل هپکو تقریبا حل شده و یک آینده بسیار امیدوارکننده برای این شرکت پیش بینی می کنیم و این شرکت تا پایان سال ۹۹ به تولید انبوه ماشین آلات خواهد رسید.

وی ادامه داد: در طول سال ۹۷ و ۹۸ صادرات غیرنفتی در استان مرکزی رکورد زد که بیش از ۱ میلیارد دلار در سال ۹۷ و  ۹۸ صادرات غیر نفتی داشتیم.

استاندار مرکزی بیان کرد: در طی ۶ ماه گذشته علیرغم همه مشکلات اقتصادی ، تحریم ها و بیماری کرونا تاکنون ۴۱۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی داشتیم که امیدواریم تا پایان سال به یک میلیارد دلار برسد.

وی افزود: از سیل سال ۹۸ تاکنون بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی در روستاها ترمیم و بازسازی شده اند که در طول تاریخ استان بی سابقه است و این اقدام ماندگاری و انگیزه ماندن در روستا را زیاد کرده و این گامی بزرگ برای تحقق جهش تولید و رونق کشاورزی است.

آقازاده ادامه داد: استان مرکزی در وصول درآمدها رتبه ۱۱ در کشور دارد که باید ۴ هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشد اما متاسفانه در توزیع بودجه رتبه ۲۳ را داریم و این مورد گلایه مردم ، نمایندگان مجلس و استان است.

استاندار مرکزی بیان کرد: در خصوص رقم جرائم رانندگی ، ۱۵ درصد سهم منابع ، ارزش افزوده و ورزش از جمله استان هایی هستیم که در طی ۲ سال اخیر تخصیص این چند ردیف بسیار کم است که انتظار داریم سهم واقعی استان در نظر گرفته شود.

وی افزود: در طول ۶ ماه اول امسال استان ۴۲ درصد از تخصیص کل بودجه که معادل ۶۵ میلیارد است نقد شده و این قابل تقدیر است چراکه در سال گذشته تا پایان سال ما تنها ۴۲ درصد بیشتر نگرفتیم.

وی اظهار کرد: انتظارمان از معاون ریاست جمهور مشخص کردن تکلیف پروژه های ریاست جمهوری به استان است که ۵۴ پروژه با اعتبار ۹۳۰ میلیارد میلیارد تومان مصوب شده بود که تاکنون ۱۸ پروژه آن به اتمام رسیده که از جمله پروژه های مهم هستند.

آقازاده افزود: ۱۸ پروژه سفر ریاست جمهوری در استان باقی مانده که برای تکمیل آنها ۱۳۰۰ میلیارد تومان نیاز است که ۲۰۵ میلیارد تومان مربوط به آبرسانی ، ۳۰۹ میلیارد تومان راهسازی و ۱۲۰ میلیارد تومان بهداشت و درمان است که مجموعا این ۱۸ پروژه پیشرفت ۶۳ درصدی دارند و انتظار داریم با تخصیص ۱۳۰۰ میلیارد تومان تا پایان عمر دولت تدبیر و امید به بهره برداری برسند.

وز اضافه کرد: به غیر از پروژه های نیمه تمام سفر ریاست جمهوری ۲۰ پروژه دیگر در استان داریم که عمدتا با پیشرفت بالای ۷۰ درصد هستند که برای اتمام آنها نیاز به ۱۷۰ میلیارد تومان داریم که انتظار داریم این مبلغ به استان هدایت شود تا پایان عمر دولت این پروژه ها نیز به بهره برداری برسند که علاوه بر اتمام پروژه ها شاهد رضایتمندی مردم و بهره بردن عامه مردم از آنها خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: امروز با حضور دکتر نوبخت استارت شروع عملیات ساخت ۲ هزار واحد مسکونی برای محرومین و نیازمندان در استان زده می شود که یک گام بسیار مثبت برای روستاها و محرومین خواهد بود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1652910
ارسال نظر
نظرات