شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:24 منتشر شده در مورخ: 1399/07/10 شناسه خبر: 1652962
آیت الله دری نجف آبادی:

هپکو کیسه ای برای غارتگری نیست/تغییر رئیس جمهور آمریکا تفاوتی در سیاست های کلان جمهوری اسلامی نمی کند

هپکو کیسه ای برای غارتگری نیست/تغییر رئیس جمهور آمریکا تفاوتی در سیاست های کلان جمهوری اسلامی نمی کند
امام جمعه اراک گفت: گفت: امروز کشور در یک شرایط بسیار پیچیده و حساسی قرار دارد که البته این شرایط به دلیل مسائل داخلی و منطقه ای است و تغییر رئیس جمهور آمریکا تفاوتی در سیاست های کلان جمهوری اسلامی ایجاد نمی کند و این مسئله در طول چهل سال گذشته به ملت ایران اثبات شده که آمریکا تنها به دنبال غارتگری و چپاول منابع بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ آیت الله دری نجف آبادی امروز در شورای توسعه و برنامه ریزی استان که با حضور نوبخت برگزار شد گفت: امروز کشور در یک شرایط بسیار پیچیده و حساسی قرار دارد که البته این شرایط به دلیل مسائل داخلی و منطقه ای است و تغییر رئیس جمهور آمریکا تفاوتی در سیاست های کلان جمهوری اسلامی ایجاد نمی کند و این مسئله در طول چهل سال گذشته به ملت ایران اثبات شده که آمریکا تنها به دنبال غارتگری و چپاول منابع بوده است.

دری نجف آبادی اظهار کرد: انقلاب اسلامی به ملت ایران عزت، کرامت، اقتدار و شرف عنایت کرده و ملت ایران این اقتدار را به هیچ قیمتی عوض نخواهد کرد.

وی ادامه داد: امروز شرایط منطقه و تلاش های دشمنان استکباری برای نابودی جبهه مقاومت شرایط ویژه ای برقرار کرده که در این شرایط یا باید تسلیم شد که این مطابق شان امام، شهدا و ملت سرافراز ایران نیست و راه دوم ایستادگی و مقاومت است که کلیه ارکان نظام جمهوری اسلامی امروز راه مقاومت و ایستادگی را پیش گرفته اند و امیدواریم در این مسیر همه ثابت قدم باشیم.

امام جمعه اراک بیان کرد: حفظ آرامش و ایجاد وحدت در کشور یک ضرورت است و این انتظار از ملت و مسئولین می رود که با درک شرایط به مسئله وحدت توجه داشته باشند.

دری نجف آبادی بیان کرد: خوشبختانه کشور ظرفیت ها و سرمایه های زیادی دارد که نیازمند مدیریت صحیح است که باید بیشتر مورد توجه باشد و لازمه آن حرکت جهادی همراه با تدبیرات صحیح است.

وی افزود: در سال آینده انتخابات حساسی را در کشور داریم و همه باید کمک کنیم که یک انتخابات باعظمت ، آرام و باشکوه در کارنامه تاریخ انقلاب به ثبت برسد.

امام جمعه اراک گفت: دولت در پایان یک سال باقی مانده عمر خود باید تلاش جدی برای معیشت مردم انجام دهد و سستی در طی یکسال باقی مانده غیرقابل قبول است که البته دولتمردان به این مسئله توجه دارند.

دری نجف آبادی گردش نخبگان در کشور به برکت انقلاب اسلامی یک اتفاق مبارک است که سبب خیرات و برکات فراوانی خواهد شد اظهار کرد: امروز همه باید توجه داشته باشیم پایداری، ایستادگی و مقاومت در مسیر، یک الزام عمومی است که راه عزت و سربلندی مردم از این مسیر می گذرد.

وی یادآور شد: در آستانه تنظیم بودجه کشور همه باید تلاش کنند که این امر مهم به تاخیر نیفتد و همه باید تلاش کنند عدالت در بودجه ریزی به خوبی محقق شود.

امام جمعه اراک گفت: امروز اولویت کشور تولید ملی و تحقق جهش تولید است و عزت و شرافت ملت ایران وابسته به تحقق جهش تولید است و البته تولید ناخالص ملی یک امر مهم است که باید به آن توجه شود و اقتصاد کشور باید تولید محور باشد.

دری نجف آبادی بیان کرد: توسعه علمی و توجه به رشد علمی در کشور یک امر مهم است و یکی از ارکان تحقق جهش تولید می باشد و بودجه های دولتی و غیردولتی باید به سمت تولید با محور علمی هدایت شود که قطعا ثمرات و برکات فراوانی خواهد شد.

وی ادامه داد: برقراری عدالت اجتماعی در جامعه یک اصل مهم محسوب می شود و همه باید به فکر منافع ملت و برقراری عدالت در جامعه باشند و اگر کسی به فکر جیب شخصی خود باشد قطعا به ملت خیانت خواهد کرد.

امام جمعه اراک بیان کرد: امروز همه باید تلاش کنیم سهم واقعی خود را از بازار جهانی دریافت کنیم و در استان مرکزی هم ظرفیت های بسیار زیادی داریم و این استان امام و نخبگان امروز باید توجه ویژه ای به آن شود چراکه در برخی از موارد به استان کم لطفی شده است.

دری نجف آبادی اولویت بندی در هزینه کردن بودجه استانی یک ضرورت است که باید اهمیت و الزام پروژه ها مشخص شود ادامه داد: توجه به صادرات، ارز و حوزه های علمیه از انتظارات ویژه است که دولت باید تدبیرات صحیحی در این خصوص داشته باشد.

وی اضافه کرد: استان مرکزی در گذشته در بخش حوزه علمیه فقیر بود اما امروز در حوزه وضعیت مدارس علمیه وضعیت بسیار خوبی دارد اما نگاه کلان به ساماندهی حوزه های علمیه و دانشگاه ها یک ضرورت مهم است که باید به آن توجه داشت.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: هر ساله منابع زیادی به هپکو تزریق می شود اما هنوز هپکو به روال قبل برنگشته چراکه روند واگذاری هپکو غلط بوده است و امروز هپکو کیسه ای برای غارتگری نیست. واگذاری ها باید از پایه اصلاح شوند تا مشکلاتی همچون هپکو و دیگران به وجود نیاید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1652962
ارسال نظر
نظرات