شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 12:41 منتشر شده در مورخ: 1399/07/10 شناسه خبر: 1652975
آذری جهرمی:

15 مهر بسته رایگان اینترنت استادان دانشگاه فعال می‌شود/ اینترنت دانشجویان در روزهای آینده

15 مهر بسته رایگان اینترنت استادان دانشگاه فعال می‌شود/ اینترنت دانشجویان در روزهای آینده
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تا ۱۵ مهر بسته رایگان اینترنت حدود ۴۶ هزار استاد دانشگاه فعال می‌شود ، گفت: برای اختصاص اینترنت به دانشجویان هم تا ۳ یا ۴ روز آینده تصمیم‌گیری می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اختصاص اینترنت به اساتید دانشگاهی و دانشجویان در سراسر کشور گفت: تا ۱۵ مهر بسته رایگان اینترنت حدود ۴۶ هزار استاد دانشگاه فعال می‌شود و همچنین درباره  اینترنت به دانشجویان هم تا ۳ یا ۴ روز آینده تصمیم‌گیری می‌شود.

 

 ۱۰۴ هزار نفر از اساتید دانشگاهی در سراسر کشوردرخواست دریافت اینترنت کرده اند

وی افزود: نزدیک به ۱۰۴ هزار نفر از اساتید دانشگاهی در سراسر کشور از طریق نامه های وزارتخانه های علوم و بهداشت و همچنین دانشگاه آزاد درخواست دریافت اینترنت کرده اند که از این تعداد حدود 46 هزار نفر از متقاضیان درخواست استفاده از طرح رایگان اینترنت وزارت ارتباطات را دارند که در این رابطه باید بگویم به طور کلی ۱۵ مهرماه بسته اینترنت اساتید فعال خواهد شد.

 

تمامی هزارو ۱۰۰ دانشگاه کشور به شبکه فیبر نوری متصل می شوند

آذری جهرمی تصریح کرد: برای اینترنت قشر ۴ میلیونی از دانشجویان و همچنین دانشگاه ها با وزیر علوم تصمیماتی گرفتیم که قرار شد تمامی هزارو ۱۰۰ دانشگاه کشور به شبکه فیبر نوری متصل شوند که البته عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از تصمیمات این بود که وزارت ارتباطات خدمات ابری را برای توسعه آموزش مجازی دانشگاه ها ایجاد کندکه آن هم در حال انجام است.از طرفی باید به این نکته اشاره کنم که قر ار بود در هفته اول مهرماه جزئیات بسته اینترنت دانشجویان را اطلاع رسانی کنیم که به دلیل نداشتن اطلاعات دانشجویان این اتفاق انجام نشد اما اکنون بعد از جمع بندی اطلاعات نحوهاینترنت دانشجویان اعلام می شود.

انتهای پیام

https://www.dana.ir/1652975
ارسال نظر
نظرات