شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:31 منتشر شده در مورخ: 1399/07/10 شناسه خبر: 1653004
رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خبر داد؛

آغاز تزریق ۵ هزار واکسن به مادران باردار و بیماران خاص در استان

آغاز تزریق ۵ هزار واکسن به مادران باردار و بیماران خاص در استان
سید احمد هاشمی گفت: پنج هزار دوز واکسن آنفلوآنزا تاکنون در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار گرفته که تزریق آن به مادران باردار و بیماران خاص در استان آغاز شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  عصر اترک،سید احمد هاشمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهار کرد: سهم استان خراسان شمالی در دریافت واکسن آنفولانزا برای تزریق به ماداران باردار، بیماران خاص، زندانی ها و پرسنل بهداشتی 15 هزار دوز است.

هاشمی گفت: 13 هزار دوز آن در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان و دو هزار دوز دیگر در اختیار دانشگاه علوم پزشکی اسفراین قرار می گیرد.

وی افزود: از 13 هزار دوز واکسنی که باید در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار بگیرد تا به کنون پنج هزار دوز آن در اختیار این دانشگاه قرار گرفته که در همین راستا، از سه روز گذشته تزریق این واکسن به مادران باردار و بیماران خاص در مراکز بهداشت و درمان استان آغاز شده است.

وی در بخش دیگری از سخن خود با یادآوری این مطلب که تامین و ورود 16 میلیون دوز واکسن آنفولانزا برای افراد بیمار، افراد مسن و کودکان کشور پیش بینی شده است، اعلام کرد: یک درصد از این مقدار، سهم استان خراسان شمالی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی یادآور شد: هنوز این مقدار دوز از واکسن به کشور وارد نشده است.

هاشمی همچنین بیان کرد: سهمی از واکسن آنفولانزا برای جانبازان دارای بیماری تنفسی نیز در نظر گرفته شده که هنوز به استان اختصاص نیافته است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1653004
ارسال نظر
نظرات