شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 18:45 منتشر شده در مورخ: 1399/07/10 شناسه خبر: 1653062
حجت الا سلام و المسلمین موحد خبر داد:

صدور پروانه بهره برداری فسفات چرام+ تصاویر

صدور پروانه بهره برداری فسفات چرام+ تصاویر
نماینده کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: پس از چندین دهه انتظار پروانه بهره‌برداری فسفات چرام به نام شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران که از شرکت‌های زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت است صادر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس جلسه بررسی مشکلات و موانع معادن و صنایع معدنی شهرستانهای کهگیلویه بزرگ با حضور حجت الاسلام  محمد موحد نماینده مردم کهگیلویه بزرگ،  غریب پور مدیرعامل ایمیدرو، صمیمی دوست معاون اقتصادی استاندار،  حسین پور مدیرکل‌ صنعت معدن و تجارت استان، عزیزی سرمایه‌گذار فسفات چرام و جمعی از کارشناسان وزارت صمت و ایمیدرو  برگزار شد.

 
در این نشست حجت الاسلام و المسلمین محمد موحد نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی گفت: پس از چندین دهه انتظار پروانه بهره‌برداری فسفات چرام به نام شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران که از شرکت‌های زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت است صادر شد.
 
 
وی افزود: به دلیل عدم صدور پروانه نمی شد کار خاصی بر روی این معدن صورت بگیرد  و با صدور این پروانه پروژه وارد چرخه عملیاتی و اجرایی می شود.
 
 
موحد گفت : در این جلسه مقرر شد مشکلات گاز، آب و برق این معدن برطرف شود و به همین سبب برای بحث گازرسانی ۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه ای استان به این معدن اختصاص داده شده است.
 
 
وی تصریح کرد: در بحث برق رسانی نیز مقرر شد  ایمیدرو عملیات برق رسانی به این معدن را انجام دهد، و نیز در بحث آبرسانی نیز شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران متعهد گردیده آبرسانی به این معدن را به صورت ویژه انجام دهد.
 
نماینده مردم کهگیلویه بزرگ اظهار کرد : خوشبختانه با صدور این پروانه فسفات چرام حرکت رو به جلویی را خواهد داشت.
 
 موحد گفت: مشکلات پروژه فسفات قیام نیز در این جلسه بررسی شد که مقرر گردید با توجه به اینکه  مشکل اصلی آن  جاده دسترسی است، از اولویت های  ایمیدرو در سال ۱۴۰۰ قرارگرفته و ان شاالله از سال آتی عملیات راهسازی این معدن مهم شروع  می شود . موحد نبود جاده دسترسی مناسب را از علل عدم توجه سرمایه گذاران به این معدن دانست . 
وی اضافه کرد : در مورد مشکل راه ارتباطی معدن آهک ماغر که در تنگه ماغر بطول 4 کیلومتر است  ایمیدرو متعهد شد تا پایان آبان ماه کار مناقصه آن را انجام دهد و آذرماه عملیات اجرایی آن آغاز شود.
 
موحد در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به مشکلات کارخانه آجر دهدشت گفت: در همین جلسه مشکلات  کارخانه آجر دهدشت بررسی و با  رایزنی‌ها و همراهی  معاون اقتصادی  استاندار و مدیرکل صنعت،معدن و تجارت استان موفق شدیم ۱۰ میلیارد تومان برای این کارخانه تسهیلات تصویب کنیم.
 
نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن قدردانی از تلاشهای حجت الاسلام بزرگواری و سردار هاشمی پور نمایندگان پیشین بخاطر پیگیری و اقداماتشان در حوزه معادن با تشکر ویژه از جناب آقای  غریب پور و مجموعه ایمیدرو گفت:  نقش عظیم جناب آقای غریب پور و مجموعه شان در حرکت رو به جلو معادن استان بر هیچ شخصی پوشیده نیست و اگر همکاری و پیگیریهای دکتر کلانتری استاندار ، دکتر صمیمی معاون اقتصادی استانداری و مهندس حسین پور مدیرکل صمت استان نبود این پیشرفتها حاصل نمی شد  به همین دلیل  صمیمانه از این عزیزان تقدیر و تشکر می کنم .
 
 
در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1653062
ارسال نظر
نظرات