شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 19:01 منتشر شده در مورخ: 1399/07/10 شناسه خبر: 1653066
گزارش؛

تله ی مجازی در کمین کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویر احمدی + تصاویر

تله ی مجازی در کمین کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویر احمدی + تصاویر
این روزها ورود کودکان و نوجوانان به عرصه فضای مجازی جهت کسب شهرت و درآمد بدون داشتن سواد رسانه ای کافی می تواند آثار زیان باری را بر اخلاق, رفتار زندگی فرد بر جای گذارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس هر روزه به تعداد کودکان و نوجوانان در فضای مجازی برای اهداف مختلفی از جمله کسب شهرت و توجه از سوی همسالان و والدین‌شان اضافه می‌شود. 

 
بسیاری از این کودکان و نوجوانان درهمان سال های زندگی با توجه به پتانسیل ها, ظرفیت ها و استعداد های خویش توسط والدین یا فامیل و در سنین بالاتر توسط دوستان به فضای مجازی ورود کرده و در این شبکه ها توجه بینندگان و دنبال کنندگان خود را جلب می کنند.
 
 
استفاده صحیح و به جا از ظرفیت های فضای مجازی در زمینه های مختلف می تواند موجب پیشرفت و ترقی شود اما استفاده از شبکه های اجتماعی با توجه به نوع آن ها برای سنین مختلف پیش نیازهای دارد که قبل از ورود باید به آن توجه شود.
 
 
برخی از والدین که در بسیاری موارد به محض به دنیا آمدن فرزندشان برایش صفحه اجتماعی باز می‌کنند و تک‌تک رفتارها و لحظات فرزندشان را در فضای مجازی منتشر می‌کنند. کودکانی که بی آنکه بخواهند در شبکه اجتماعی زندگی می‌کنند، مشهور می‌شوند و از جایی به بعد تبدیل به ابزاری برای درآمد خانواده‌هایشان می‌شنوند. طوریکه باید لباس‌های عجیب بپوشند, آرایش‌های خاصی انجام دهند، جملات تبلیغاتی حفظ و ادا کنند و هر لحظه رو به دوربین لبخند بزنند.
 
 
در استان کهگیلویه و بویر احمد نیز این روزها ورود کودکان و نوجوانان به عرصه فضای مجازی جهت کسب شهرت و درآمد بدون داشتن سواد رسانه ای کافی می تواند آثار زیان باری را بر اخلاق, رفتار زندگی فرد بر جای گذارد.
 
 
شاید اگر همه ما کودک یا نوجوانی را در فضای واقعی و در یکی از خیابان های شهرمان ببینیم که برای کسب درآمد و حتی شهرت, دوره گرفته و برای مردم آهنگ می زند یا آن ها را می خنداند و هر فعالیت دیگر, برای او دل می سوزانیم و حتی  برای کمک مالی به او تلاش می کنیم.اما در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام وضعیت متفاوت می شود و همانند تماشاگران او را تشویق کرده و او را همراهی می کنیم.
 
 
آنچه از درجه اهمیت برخوردار است حضور زودهنگام کودکان و نوجوانان در عرصه ای است که با توجه به نوپا بودن آن آسیب های ناشناخته و پنهانی دارد که می تواند در بروز آسیب های شخصیتی تاثیر زیادی داشته باشد. در واقع والدین این کودکان با رفتاری که انجام می‌دهند و  پاداش‌هایی که به واسطه اعمال کودکانشان به آنها می‌دهند, در حال آموزش به فرزندشان هستند. آموزش اینکه مهم نیست چه کاری انجام می‌دهی بلکه کاری خوب یا مطلوب است که سایر افراد آن را بپسندند. تو زمانی دوست‌داشتنی هستی که توسط سایرین موردپسند قرار گرفته و در مرکز توجه باشی و یا به اصطلاح لایک شوی.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1653066
ارسال نظر
نظرات