شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 10:55 منتشر شده در مورخ: 1399/07/12 شناسه خبر: 1653374
معاون امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی اعلام کرد؛

برداشت ۳ هزار تن شلتوک برنج از شالیزارها

برداشت ۳ هزار تن شلتوک برنج از شالیزارها
شهابی با اشاره به آغاز برداشت برنج از شالیزارهای خراسان شمالی، گفت: پیش بینی می شود در این فصل سه هزار و 200 تن شلتوک برنج از شالیزارهای استان برداشت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پژمان شهابی، معاون امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: سطح زیرکشت شالیزاهای برنج در زمین های بالادست و پایین دست سد شیرین دره در شهرستان مانه و سملقان همچنین در منطقه باباامان شهرستان بجنورد هفت تا هشت هزار هکتار است.

شهابی با بیان اینکه برداشت برنج از شالیزارهای این دو شهرستان از هفته نخست مهرماه جاری آغاز شده، اعلام کرد: تا به کنون 40 درصد از شلتوک این شالیزارها برداشت شده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد از برنج کشت شده این شالیزارها از رقم دم سیاه است، عنوان کرد: پیش بینی می شود در این فصل از هر هکتار چهار تن شلتوک ( سه هزار و 200 تن شلتوک) برداشت و فرآوری شود.

معاون امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه برنج سفید این دو شهرستان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، گفت: در این فصل برداشت متقاضیان بخش خصوصی برنج سفید فرآوری شده این دو شهرستان را با قیمت هر کیلو 28 هزار تومان خریداری می کنند.

به گزارش عصر اترک، فصل کشت برنج در فصل تابستان و فصل برداشت آن در مهر ماه انجام می شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1653374
ارسال نظر
نظرات