شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 12:47 منتشر شده در مورخ: 1399/07/12 شناسه خبر: 1653446
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت خراسان‌جنوبی:

57 هزار خانوار خراسان‌ جنوبی دارای کارت الکترونیک مرزنشینی هستند/ تخفیف واردات ارزی برای مرزنشینان

57 هزار خانوار خراسان‌ جنوبی دارای کارت الکترونیک مرزنشینی هستند/ تخفیف واردات ارزی برای مرزنشینان
جویبان با بیان این‌که تخفیف واردات ارزی برای مرزنشینان عضو تعاونی مرزنشینی در نظر گرفته شده، گفت: برای سال جاری سهمیه ارزی واردات برای مرزنشینان خراسان‌جنوبی به ازای هر نفر 100 دلار تعیین شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ الیاس جویبان معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، در خصوص کارت الکترونیک مرزنشینی، اظهار کرد: مرز نشینان دو گروه هستند.

وی افزود:مرزنشینانی که در شعاع 30 کیلومتری هستند از عوارض فروش سوخت استفاده می‌کنند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی بیان کرد: مرزنشینانی که در شعاع 30 کیلومتری هستند و عضو تعاونی‌های مرزنشینی شهرستان یا بخش محل زندگی‌شان هستند می‌توانند از سهمیه ارزی واردات استفاده کنند.

جویبان عنوان کرد: برای سال جاری سهمیه ارزی واردات برای مرزنشینان خراسان جنوبی به ازای هر نفر 100 دلار است.

وی اظهار کرد: هر مرزنشینی تا سقف 100 دلار سهمیه ارزی دارد که تعاونی مرزنشینی می‌تواند برای 42 قلم کالایی که امکان واردات دارد تخفیف ارزی بگیرد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی گفت: برای اقلام خوراکی 100 درصد و اقلام غیر خوراکی 50 درصد تخفیفات تعرفه واردات در نظر گرفته شده است.

جویبان اظهار کرد: واردات 42 قلم کالا، توسط تعاونی مرزنشینی برای اعضای تعاونی انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در خراسان‌جنوبی حدود 57 هزار خانوار دارای کارت الکترونیک مرزنشینی هستند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی در مورد عضو بودن مرزنشین‌ها در تعاونی مرزنشینی، تصریح کرد: هر تعاونی مرزنشین یک دستگاه کارت خوان دارد که این دستگاه برای کارت الکترونیک مرزنشینی فعال شده است و مرزنشین با کشیدن کارت از دستگاه کارتخوان عضو تعاونی مرزنشینی می‌شود.

جویبان خاطرنشان کرد: مرزنشین برای عضو بودن در تعاونی مرزنشینی مبلغی به عنوان حق عضویت پرداخت نمی‌کند و اگر مبلغی به عنوان هزینه ثبت‌نام دریافت شود توسط دفتر پیشخوان دریافت خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1653446
ارسال نظر
نظرات