شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: دین و اندیشه
ساعت: 13:09 منتشر شده در مورخ: 1399/07/12 شناسه خبر: 1653462
آیت الله اختری در وبینار «حضرت زینب(س)؛ الگوی زنان» :

عموم مسلمانان و جامعه انسانی سیره حضرت زینب(س) را الگو قرار دهند

عموم مسلمانان و جامعه انسانی سیره حضرت زینب(س) را الگو قرار دهند
مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا از عموم مسلمانان و جامعه انسانی خواست تا پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) و حضرت زینب(س) را به عنوان الگو در همه زمینه های زندگی قرار دهند و گفت: حضرت زینب(س) زن نمونه ای است که نظیر آن در جهان هستی وجود ندارد و سیره زندگی ایشان از عقیله بنی هاشم در بدو کودکی تا همراهی برادرش امام حسین(ع) به سوی کربلا، نشان دهنده عظمت، شجاعت، ایستادگی و دفاع از اسلام و اهل بیت(ع) می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در وبیناری که شب گذشته توسط بنیاد بین المللی عاشورا و مرکز امت واحده با عنوان «حضرت زینب(س)؛ الگوی زنان» برگزار شد، علما، متفکرین و فعالین حوزه زنان عاشورایی مطالبی را بیان کردند.

در این میزگرد مجازی حجت الاسلام و المسلمین «سید فادی السید» رئیس مرکز امت واحده، ضمن خوشامدگویی به میهمانان و بینندگان درباره نقش حضرت زینب(س) در بیداری امت اسلامی گفت: واقعه کربلا یک رویداد الهی است چون این حادثه به منظور اصلاح بشریت و مبارزه علیه باطل بوده و تداوم رسالت پیامبران الهی از ابراهیم(ع) تا پیامبر اکرم(ص) بوده است.
 
آیت الله اختری، مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا نیز در این وبینار از عموم مسلمانان و جامعه انسانی خواست تا پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) و حضرت زینب(س) را به عنوان الگو در همه زمینه های زندگی قرار دهند و گفت: حضرت زینب(س) زن نمونه ای است که نظیر آن در جهان هستی وجود ندارد و سیره زندگی ایشان از عقیله بنی هاشم در بدو کودکی تا همراهی برادرش امام حسین(ع) به سوی کربلا، نشان دهنده عظمت، شجاعت، ایستادگی و دفاع از اسلام و اهل بیت(ع) می باشد.
 
سپس پروفسور «مها خیربک ناصر» استاد دانشگاه و پژوهشکر و شاعر از لبنان با بررسی ادبی و لغوی سخنرانی های پرمغز و مفاهیم ارزشمند خطبه های حضرت زینب(س)، اظهارداشت: سخنرانی های ایشان سرشار از مفاهیم و معانی و ارزش های فکری می باشد.
 
وی با تاکید بر تاثیرگذاری این سخنرانی ها در وجدان آزادگان جهان گفت: سخنرانی های حضرت زینب(س) چراغ راه حق و حقیقت مومنان است.
 
دکتر «هویده جبق» رئیس مجمع زنان اروپایی پیرو اهل بیت(ع) از ایتالیا نیز با اشاره به حجاب و صبر حضرت زینب(س) گفت: حجاب به خصوص در خارج از کشور به زن قداست، هیبت و مقام می دهد و زنان با حجاب مفاهیم انسانیت را در برابر کسانی که زن را ابزار می دانند، قرار می دهد.
 
وی با اشاره به نمونه های صبر حضرت زینب(س) تصریح کرد: نمونه های قرآنی از صبر زنان وجود دارد که در طول تاریخ توانستند مقابل ظلم ایستادگی کنند و از حق دفاع کنند، حضرت زینب(س) کوه سرفراز صبر بود و توانست به وسیله صبر، مسیر نهضت امام حسین(ع) را زنده و تداوم ببخشد.
 
دکتر آنطوان بارا، نویسنده مسیحی که کتابی را درباره حضرت زینب(س) نگاشته است، با اشاره به فرازهایی از ایستادگی قهرمانانه حضرت زینب(س) در دفاع از برادرش، تصریح کرد: سخنرانی های آتشین و رسالت مدار حضرت زینب(س) در برابر سردمداران بنی امیه ستودنی است به طوریکه قیام کربلا با نهضت امام حسین(ع) آغاز و با رسالت حضرت زینب(س) تکمیل گردید.
 
وی در پایان اشعاری را که در صحن حرم حضرت اباعبدالله الحسین(ع) قرائت کرده بود را بازخوانی کرد.
 
در پایان آیت الله اختری، مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا ابراز امیدواری کرد وبینارهایی با این موضوع هر چه بیشتر برگزار شود تا در ارتقا فرهنگ و شناخت جامعه موثر باشد.
 
این سمینار مجازی روز جمعه 11 مهر 1399 از ساعت 20:00 به وقت تهران 21:30 به وقت بیروت برگزار شد.
 
 
 
انتهای پیام/
  • وبینار
  • وبینار
https://www.dana.ir/1653462
ارسال نظر
نظرات