شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 21:29 منتشر شده در مورخ: 1399/07/12 شناسه خبر: 1653637
مدیر عامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز مطرح کرد؛

پاسخ به شایعه دفن همه فوتی‌ها با پروتکل کرونایی/ هزینه دفن 850 هزار تومان است

پاسخ به شایعه دفن همه فوتی‌ها با پروتکل کرونایی/ هزینه دفن 850 هزار تومان است
جلالی در پاسخ به شایعات پیرامون تدفین همه متوفیان با پروتکل های کرونایی اظهار داشت:فقط به پرسنل خودمان سخت می گیریم که اگر سخت گیری نمی شد، الان کل پرسنل ما مبتلا می شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تبریز بیدار، فرخ جلالی در مورد آمار متوفیان کرونایی در تبریز و مقایسه آن ها با دفن مرگ های عادی گفت: اخیرا تعداد دفن های کرونایی بیشتر از دفن های عادی شده است و شهروندان باید رعایت کنند.

وی با بیان اینکه به جز بستگان درجه یک نباید کسی در مراسم تشییع جنازه حضور یابد، افزود: متوفیان کرونایی بعد از ظهرها تدفین می شوند و فقط بستگان درجه یک می توانند در مراسم تشییع جنازه آنها حضور یابند.

مدیر عامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز همچنین در رابطه با شایعه دفن فوتی های معمولی با پروتکل های بهداشتی کرونایی بیان کرد: ما در دفن متوفیان، به دستور پزشک، همه دستورالعمل های بهداشتی را رعایت می کنیم؛ چه متوفیان عادی و چه متوفیان کرونایی؛ دفن ها را بر اساس گواهی سه برگی فوت انجام می دهیم و هر چیزی که در این برگه ها بنویسد، طبق آن عمل می کنیم.

جلالی خاطر نشان کرد: دفن متوفیان کرونایی بعد از ظهرها انجام می شود که با رعایت همه پروتکل های بهداشتی صورت می گیرد ولی قبل از ظهرها که متوفیان عادی را دفن می کنیم، فقط به پرسنل خودمان سخت می گیریم که اگر سخت گیری نمی شد، الان کل پرسنل ما مبتلا می شدند.

هزینه قبر برای کرونایی ها ۸۵۰ هزار تومان

مدیر عامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز راجع به ملاحظات مالی برای خانواده های متوفی کرونا که توان مالی برای خرید قبر ندارند، گفت: بر اساس مصوبه شورای شهر، هر قبر برابر ۴۰۰ هزار تومان می باشد. ما به متوفیان کرونایی دو قبر (یک قبر دو طبقه) می دهیم و هزینه ۵۰۰ هزار تومانی کفن و دفن و ... را هم نمی گیریم و حداکثر هزینه ای که از متوفیان کرونایی گرفته می شود ۸۵۰ هزار تومان است.

وی ادامه داد: فقط در برخی موارد خاص، برخی کارها باعث بیشتر شدن هزینه دفن متوفیان کرونایی می شود؛ مثلا در شهر های دیگر همه بیماران کرونایی را فقط در یک مکان مشخص دفن می کنند و باعث گران بودن و بیشتر شدن هزینه ها می شود ولی ما در هر آرامستانی که قبور دو طبقه داشته باشیم آنها را دفن می کنیم و سعی بر کاهش هزینه ها برای افراد بی بضاعت داریم. اگر فردی از لحاظ مالی متوسط بوده و استطاعت مالی نداشته باشد، حداکثر هزینه ها برای آنها ۸۵۰ هزار تومان است.

احتمال حضور عوامل انتظامی در وادی رحمت برای کنترل جمعیت

جلالی همچنین در خصوص تدابیر اندیشیده شده برای کاهش ازدحام مردم در مراسمات تشییع جنازه ها اظهار داشت: با توجه به صحبتی که با فرماندار تبریز داشتم، قرار شده که نامه نگاری شود تا عوامل انتظامی با حکم ماموریت از طرف ستاد کرونا و مراجع قضایی در وادی رحمت حضور یابند تا از تجمع افراد در مراسمات تشییع جلوگیری شود.

وی تاکید کرد: اگر مردم خودشان نخواهند و پروتکل ها را رعایت نکنند، ضمانت اجرایی برای کنترل حضور جمعیت نداریم؛ یعنی دستور صادر و تصویب می شود ولی اجرا نمی شود!

https://www.dana.ir/1653637
ارسال نظر
نظرات