شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 11:06 منتشر شده در مورخ: 1399/07/13 شناسه خبر: 1653756
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه خبرداد؛

وضعیت نامناسب روکش محور فرعی ازگله- شیخ صله/ ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است

وضعیت نامناسب روکش محور فرعی ازگله- شیخ صله/ ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است
فریبرز کرمی, مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: در محور فرعی ازگله- شیخ صله با توجه به قدمت بالای محور و تردد زیاد وسایل نقلیه به مرز، وضعیت روکش راه نامناسب بوده و جهت لکه گیری و روکش آسفالت به ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فریبرز کرمی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، درباره اجرای روکش آسفالت، رفع نقاط حادثه خیز و ارتقاء ایمنی محورهای مواصلاتی شهرستان های پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر اظهار داشت: در محور فرعی جوانرود -کوزران نسبت به لکه گیری روکش آسفالت به میزان 2.5 کیلومتر و لکه گیری موضعی به میزان ۲۰۰ تن آسفالت گرم اقدام شده است.

وی افزود: اعتبار مورد نیاز برای لکه گیری، روکش و اصلاح کلی رویه محور به طول 26 کیلومتر بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: به منظور ایمن‌سازی کامل علاوه بر ۲۵۰۰ عدد تابلو نصب شده به ۳ هزار و پانصد میلیون ریال اعتبار نیاز است.

کرمی گفت: جهت لکه گیری و روکش آسفالت محورهای جوانرود- کوزران و روانسر- نهرایی یک هزار میلیون ریال اعتبار به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه ابلاغ شده است.

وی عنوان کرد: در محور فرعی ملندر-خودشه روکش های حفاظتی و موضعی با آسفالت سرد به میزان ۸۵۰۰ تن در طول مسیر انجام شده و با توجه به قدمت روکش اجرا شده به طول ۲۴ کیلومتر نیاز به روکش آسفالت با اعتباری بالغ بر ۷۲ میلیارد ریال است.

کرمی تصریح کرد: جهت ایمن سازی مسیر ۳.۵ کیلومتر نیوجرسی نصب شده و برای تکمیل آن چهار کیلومتر حفاظ گذاری برای مسیر با اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار میلیون ریال نیاز است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: برای لکه گیری و روکش آسفالت محورهای نوسود، تنه، سه راهی شهدا، نودشه-پاوه ۱  هزار و ششصد میلیون ریال اعتبار به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه ابلاغ شده است.

کرمی گفت: همچنین در محور فرعی ثلاث باباجانی- ازگله عملیات لکه گیری سطحی به میزان ۵۰۰ تن آسفالت انجام شده و با توجه به قدمت روکش اجرا شده در گذشته و برای تجدید روکش ۲۰ کیلومتر در طول این محور نیاز به اعتباری بالغ بر ۱۶۰ میلیارد ریال است.

وی افزود: جهت ایمن سازی مسیر ۱.۵ کیلومتر حفاظ گذاری صورت گرفته و به منظور تکمیل علائم و حفاظ گذاری اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال نیاز است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه تصریح کرد: در محور فرعی ازگله- شیخ صله با توجه به قدمت بالای محور و تردد زیاد وسایل نقلیه به مرز، وضعیت روکش راه نامناسب بوده و جهت لکه گیری و روکش آسفالت به ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز بوده است.

کرمی گفت: به منظور ایمن‌سازی و نصب تابلو و علائم و خط کشی ۲۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که از محل طرح جهت لکه گیری و روکش آسفالت محورهای تازه آباد- شیخ صله- از گله و تازه‌آباد- بزمیرآباد به میزان ۳ هزار میلیون ریال اعتبار به این اداره کل ابلاغ شده است.

وی افزود: در محور فرعی سه راهی شمشیر- باینگان- دودان و مرخیل اقداماتی مشتمل بر اجرای روکش آسفالت به طول ۷ کیلومتر در سال جاری و اجرای روکش آسفالت مقطعی با تناژ ۳۵۰۰ تومان آسفالت سرد انجام شده است.

کرمی تصریح کرد: در این محور با توجه به وضعیت و روکش موجود نیاز به اجرای ۹ کیلومتر روکش آسفالت جدید با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال است.

وی عنوان کرد: به منظور ایمن‌سازی مسیر، حفاظ گذاری و گارد ریل گذاری به طول ۲ کیلومتر انجام شده است و جهت تکمیل نیاز به ۶ کیلومتر حفاظ گذاری با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال خواهد بود.

کرمی خاطرنشان کرد: در محور روستایی جوانرود- شروینه اقداماتی مشتمل بر اجرای لکه گیری و روکش  آسفالت به صورت موضعی با آسفالت سرد به مساحت تقریبی ۴ هزار متر مربع انجام شده همچنین به منظور لکه گیری و روکش آسفالت گرم به طول 16کیلومتر اعتباری بالغ بر ۴۸ هزار میلیون ریال نیاز است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: جهت ایمن سازی مسیر تابلوهای ایمنی به تعداد ۳۵۰ عدد نصب شده و برای تکمیل ایمن سازی محور مذکور دو هزار و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار نیازمند هستیم.

کرمی تصریح کرد: با توجه به اینکه در محورهای روستایی اعتبارات در سال جاری استانی شده مراتب طی رونوشتی جهت برنامه ریزی و پیگیری این اعتبار از طریق کمیته های برنامه ریزی و توسعه استانی و شهرستانی به اداره کل راهداری ابلاغ می‌شود.

وی افزود: در محور فرعی جوانرود- بانی لوان جهت ایمن سازی مسیر ۵ کیلومتر گاردریل نصب شده و به منظور نصب ۱۰ کیلومتر گاردیل اضافی و استفاده از ۵۰۰ عدد انواع تابلو و علائم ۲۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز خواهد بود.

کرمی گفت: در محور فرعی روانسر- کامیاران نسبت به اجرای لکه گیری موضعی در مقاطع دارای خرابی شدید به میزان ۶۰۰ تن اقدام شده و در صورت گشایش منابع اعتباری مساعدت بیشتری به عمل خواهد آمد.

وی افزود: در محور فرعی قلقه- بزمیر آباد لکه گیری با 300تن آسفالت سرد انجام شد و با توجه به وضعیت رویه نامناسب به روکش آسفالت گرم به طول ۲۲ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال نیاز است.

کرمی تصریح کرد: احیا خط کشی و نصب حفاظ در این محور انجام شده و جهت تکمیل ایمن‌سازی نیاز به اجرای شیار لرزاننده و حفاظ است.

وی عنوان کرد: محور تازه آباد- بزمیرآباد جزء اعتبارات ابلاغی سال ۹۹ به استان است و با توجه به محدودیت های شدید اعتبارات ملی در صورت گشایش منابع اعتباری جدید مساعدت لازم به منظور نگهداری و روکش آسفالت محور مذکور انجام خواهد شد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1653756
ارسال نظر
نظرات