شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 09:57 منتشر شده در مورخ: 1399/07/13 شناسه خبر: 1653758
مدیر کل گمرک خراسان شمالی:

کرونا، صادرات کالا از خراسان شمالی را ۱۸ درصد کاهش داد

کرونا، صادرات کالا از خراسان شمالی را ۱۸ درصد کاهش داد
جعفری گفت: شیوع بیماری کرونا موجب شد که طی شش ماهه نخست امسال صادرات کالا از گمرک خراسان شمالی به بازارهای هدف به لحاظ وزنی تا 18 درصد و به لحاظ ارزشی نیز تا 20 درصد کاهش پیدا کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جواد جعفری، مدیر کل گمرک خراسان شمالی در  گفتگو با خبر نگار عصر اترک، اظهار کرد: طی شش ماهه نخست امسال، صادرات کالا از گمرک خراسان شمالی به بازارهای هدف به وزن 73 هزار و 354 تن به ارزش 20 میلیون و 558 هزار و 537 دلار انجام شد که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته به لحاظ وزنی 18 درصد و به لحاظ ارزشی نیز تا 20 درصد کاهش صادرات کالا از گمرک خراسان شمالی رخ داد.

جعفری افزود: البته پیش بینی می شود تا پایان سال جاری این روند کاهشی جبران شود.

وی علت اصلی کاهش صادرات کالا از گمرک خراسان شمالی به بازارهای هدف را شیوع بیماری کرونا و بسته شدن مرزها عنوان کرد.

وی بیان کرد: کود اوره، کریستال ملامین، ورق های اسفنجی، محصولات فولادی، محصولات پلاستیکی، فرآورده های کشاورزی از جمله رب گوجه فرنگی از عمده ترین اقلام صادراتی از گمرک استان به بازار کشورهای افغانستان، آذربایجان، گرجستان، ایتالیا و عراق بوده اند.

مدیر کل گمرک خراسان شمالی در ادامه درباره واردات کالا به بازار استان از محل گمرک خراسان شمالی نیز بیان کرد: طی شش ماه نخست امسال به وزن دو هزار و 681 تن به ارزش 222 میلیون و 285 هزار دلار کالا به استان وارد شدند که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته به لحاظ وزنی 58 درصد و به لحاظ ارزشی نیز تا 10 درصد رشد داشته اند.

جعفری گفت: عمده کالاهای وارد شده با استان ماشین آلات خطوط تولیدی، مواد اولیه خطوط تولیدی، کالاهای اساسی بوده اند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1653758
ارسال نظر
نظرات