شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 13:37 منتشر شده در مورخ: 1399/07/13 شناسه خبر: 1653788
بازرس جامعه هتلداران ایران:

سامانه ناکارای تسهیلات کرونایی، آفت جان سرمایه گذاران عرصه گردشگری/ مصوبات دولت قدرت اجرایی ندارد

سامانه ناکارای تسهیلات کرونایی، آفت جان سرمایه گذاران عرصه گردشگری/ مصوبات دولت قدرت اجرایی ندارد
جعفر بذری گفت: چگونه است که مصوبه‌ای به تصویب ستاد کرونای استان و عالی‌ترین مقام استان می‌رسد ولی در زیرمجموعه ها اجرای آن متوقف می‌شود و دولت برای اجرای مصوبه های خود هیچ قدرت اجرایی ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جعفر بذری در حاشیه دیدار با نائب رئیس مجلس در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اظهار داشت: دولت عملاً فعالان وسرمایه گذاران گردشگری را رها کرده است و تنها شعار و گفتار درمانی سهم فعالان گردشگری کشور و استان اردبیل شده است.

وی به فعال بودن ۲۱۷ مرکز اقامتی در سال‌های گذشته در استان اشاره کرد و افزود: مجموعه هتل‌داران کشور و استان اردبیل عملاً ۸ ماه است بیکار هستند و به نظر می‌رسد که با شعار و سخنرانی و بحث های واهی و تخیلی نمی‌توان در جنگ اقتصادی پیروز بود و تاوان ندانم کاری برخی مدیران را اقشار ضعیف و خصوصاً سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری در استان و کشور می دهند.

 بازرس جامعه هتلداران ایران همچنین به شهادت و از دست رفتن جوانان این مرز و بوم در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرده گفت: در هشت سال دفاع مقدس جنگ نظامی را تجربه کردیم و امروز در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم ونتیجه این جنگ اقتصادی از دست دادن سرمایه گذاران و مجموعه های کارآفرین و اشتغالزا می باشد که نتیجه استمرار بی توجهی های بخش دولتی در زمان نه چندان دور ورشکستگی کامل فعالان صنعت گردشگری خواهد بود و دود این ندانم کاری به چشم مدیران خواهد رفت.

وی با خطاب قرار دادن نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی خواستار ورود جدی و بدون اغماض  نمایندگان مجلس شورای در رفع مشکلات شد و تصریح کرد: چگونه است که مصوبه‌ای به تصویب ستاد کرونای استان و عالی‌ترین مقام استان می‌رسد ولی در زیرمجموعه ها اجرای آن متوقف می‌شود و دولت برای اجرای مصوبه های خود هیچ قدرت اجرایی ندارد.

 بازرس جامعه هتلداران ایران ابراز داشت:  خواسته های خانواده بزرگ صنعت گردشگری ایران را سه موضوع مهم، ایجاد صندوق حمایت از سرمایه‌گذاری صنعت گردشگری ،پرداخت تسهیلات بلاعوض یا کم بهره بلند مدت و بسته‌های حمایتی مالیاتی و تامین اجتماعی برای سرمایه گذاران وپرسنل شاغل این صنعت است.

 بذری گفت: هر لحظه‌ای که می‌گذرد به مرزهای ورشکستگی نزدیک می شویم و اگر وضعیت با همین روند ادامه پیدا کند جبران مشکلات پیش آمده در ماه‌ها و سال‌های آتی شاید چندین برابر انرژی و هزینه بیشتری در بر داشته باشد و تنها هم اکنون زمان مقابله با بحران و ورشکستگی واحدهای اقامتی و هتل‌های کشور است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1653788
ارسال نظر
نظرات