شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 13:39 منتشر شده در مورخ: 1399/07/13 شناسه خبر: 1653860
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر؛

پوری‌حسینی؛ جعبه سیاه دولت/ خریدار و فروشنده کشت‌وصنعت مغان هردو مقصر هستند

پوری‌حسینی؛ جعبه سیاه دولت/ خریدار و فروشنده کشت‌وصنعت مغان هردو مقصر هستند
بیگی با اشاره به اینکه در واگذاری کشت‌وصنعت مغان هم خریدار و هم فروشنده مقصر است،گفت: خریداری که در بازار طلا مال دزدی می‌خرد باید تحت تعقیب قضایی قرار گیرد حتی اگر فروشنده مقام ناصالح دولتی باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، واگذاری کشت و صنعت مغان در دو سال اخیر حواشی زیادی داشته و برخی از نمایندگان مجلس واگذاری کشت و صنعت را مانند واگذاری ماشین‌سازی تبریز ناصواب دانسته و اعلام کردند که دولت باید این واگذاری به بخش خصوصی را ابطال کند. در هفته‌های گذشته هم پخش مستند متری شش و نیم در خصوص نحوه واگذاری کشت و صنعت واکنش‌های زیادی را به همراه داشت به طوریکه یونس ژائله، خریدار کشت و صنعت با اشاره به پخش این مستند اعلام کرد که مانند هر معامله‌ای اگر پولش را برگردانند او هم حاضر است که کشت و صنعت را پس بدهد.

احمد علیرضا بیگی در گفت‌وگو با ما در خصوص واگذاری کشت و صنعت مغان اظهار داشت: واگذاری صنایع به بخش خصوصی از طریق مفت فروشی مانند همان کاری که دولت در زمان آقای سیف به بهانه کنترل بازار انجام داد و میلیاردها دلار و 60 تن طلا را به بازار ریخت اشتباه بود و در همین وضعیت بود که عده‌ای این ارز و طلا را خریدند و سلطان ارز و سکه شدند. همانطور که این ارز و طلا سرمایه مردمی است، کشت و صنعت نیز سرمایه مردم است.

وی با بیان اینکه جرم کسانی که این صنایع را از طریق مفت‌فروشی واگذار کردند قطعا سنگین‌تر است،گفت: به همین دلیل ما منتظر محاکمه پوری حسینی که جعبه سیاه دولت است، هستیم و بای مشخص شود چگونه دولت صنایع مهمی مانند ماشین‌سازی و کشت و صنعت را بدون اهلیت خریدار واگذار کرده و علیه منافع مردم کار کرده است. در حال حاضر هیات داوری به پرونده پوری حسینی رسیدگی می‌کند و منتظر محاکمه وی هستیم.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در پاسخ به این سوال که آیا خریدار صنایع مقصر است یا فروشنده عنوان کرد: شما تصور کنید که کسی در بازار طلا مال دزدی را زیر قیمت می‌فروشد و خریدار هم می‌داند که این قیمت واقعی نیست؛پس خریدار اگر شرافتمند باشد وارد این معامله نمی‌شود اما وقتی این خریدار با اینکه می‌داند مال دزدی است آن را می‌خرد باید به عنوان مال خر تحت تعقیب قرار گیرد حتی اگر فروشنده مقام ناصالح دولتی باشد.

وی در پایان با اشاره به اینکه کشت و صنعت مغان خریداران دیگری هم داشت، یادآور شد: من خبر دارم که به برخی افراد دیگر هم پیشنهاد معامله شده بود اما قبول نکردند چون گفته بودند که زیر قیمت واقعی است و این معامله مشکل دارد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1653860
ارسال نظر
نظرات