شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 13:50 منتشر شده در مورخ: 1399/07/13 شناسه خبر: 1653903
رئیس علوم پزشکی گلستان خبرداد؛

بستری 195 بیمار کرونایی در گلستان/ هفت شهرستان سفید شد

بستری 195 بیمار کرونایی در گلستان/ هفت شهرستان سفید شد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در گلستان گفت: در حال حاضر هفت شهرستان استان در وضعیت سفید قرار دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ عبدالرضا فاضل امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با مدیریت خوب اعضای ستاد کرونا استان و به خصوص استاندار پرتلاش گلستان و زحمات کادر بهداشت و درمان و رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم بندرگز، خوشبختانه اوضاع در این شهرستان پس از چندین ماه که قرمز بود زرد شد.

وی با شاره به این موضوع که هنوز موج سوم شیوع کرونا که در بسیاری از استان‌ها اتفاق افتاده درگلستان شروع نشده است، تاکید کرد: مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و عدم برگزاری تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی می‌توانند جلوی این اتفاق را بگیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد: در حال حاضر از مجموع 14 شهرستان، 7 شهرستان در وضعیت سفید هستند و در 7 شهرستان دیگر وضعیت زرد است.

وی بیان کرد: براساس آخرین آمار مبتلایان و تعداد بستری‌ها شهرستان‌های آق قلا، بندر ترکمن، علی آباد کتول، کردکوی، گمیشان، مراوه تپه و مینودشت در شرایط سفید قرار دارند.

فاضل گفت: ما بقی شهرستان ها از جمله گرگان و گنبدکاووس در وضعیت زرد از لحاظ شیوع کرونا قرار دارند.

وی تاکید کرد : اکنون تعداد بیماران بستری به کرونا در مراکز درمانی استان نسبت به هفته قبل کاهش یافته اما یک سوم این بیماران در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

فاضل تاکید کرد: هم اکنون، تعداد 195 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 61 بیمار در بخش مراقبت های ویژه و 29 بیمار به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

گفتنی است؛ تعداد کل بیماران مبتلا به کرونا در استان گلستان از اول اسفند ماه سال گذشته تا به امروز، 20 هزار 724 نفر بوده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1653903
ارسال نظر
نظرات