شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 18:11 منتشر شده در مورخ: 1399/07/13 شناسه خبر: 1653969
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی؛

فرصت‌های اقتصادی با خام فروشی مس سونگون از بین می‌رود

فرصت‌های اقتصادی با خام فروشی مس سونگون از بین می‌رود
حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم گفت: برای رونق و جهش تولید باید از خام فروشی و صادرات کنسانتره مس از سونگون و مواد مختلف معدنی که در حقیقت ثروت کشور هستند، جلوگیری کرد و با ایجاد کارخانه های فرآوری زمینه ساز اشتغال جوانان شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار مدیرعامل شرکت صنایع مس ایران با تاکید بر تحقق راهبرد اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: خام‌فروشی و صادرات کنسانتره مس از سونگون و دیگر مواد معدنی از استان به دیگر کشورها باعث از بین رفتن فرصت‌های اقتصادی در استان می‌شود.

وی در خصوص ایجاد اشتغال از طریق کارخانه‌های فرآوری عنوان کرد:برای رونق و جهش تولید باید از خام فروشی و صادرات کنسانتره مس از سونگون و مواد مختلف معدنی که در حقیقت ثروت کشور هستند، جلوگیری کرد و با ایجاد کارخانه های فرآوری زمینه ساز اشتغال جوانان شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه باید با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز احداث کارخانه ذوب در ورزقان تسریع شود، اضافه کرد: با یک برنامه‌ریزی اصولی و کارآمد و ایجاد صنایع پایین دستی می‌توانیم صنعت مس را در کشور توسعه داده و اقتصاد ملی را از وابستگی به نفت نجات دهیم.

وی با اشاره به اینکه رویکرد صادرات محوری در سونگون، یکی از بهترین سیاست‌های اتخاذی است که باید استمرار داشته باشد، گفت: مهم ترین الزامات اقتصاد مقاومتی توجه به معادن و ذخایر خدادادی و همچنین پرهیز از خام فروشی است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1653969
ارسال نظر
نظرات