شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 11:47 منتشر شده در مورخ: 1399/07/14 شناسه خبر: 1654174
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل:

کشت محصولات استراتژیک کشاورزی در اولویت باشد

کشت محصولات استراتژیک کشاورزی در اولویت باشد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: برای اصلاح الگوی کشت پاییزه، استفاده از محصولات استراتژیک در اولویت باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ خلیل نیکشاد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، با اشاه به قرارگیری در زمان کشت پاییزه کشاورزی، اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده بیش از 22 هزار دستگاه تراکتور و 300 دستگاه های کارنده توسط کشاورزان استان آماده کشت شده است.

وی با بیان اینکه کشاورزان به نسبت به کشت پاییزه اهتمام و ملاحظه ویژه ای داشته باشند، افزود: زارعین به کشت حفاظتی و مستقیم و عدم استفاده از گاو آهن های قدیمی توجه ویژه ای داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با بیان اینکه استفاده از سیستم آبیاری نوین در اولویت کشاورزان باشد، گفت: برای رهایی از بحران کم آبی، از بذرهای زودرس و نیازمند به آب کمتر در این کشت استفاده شود.

نیکشاد ابراز داشت: سیستم کشت نشاء که اخیر نیز در استان رواج داشته، در بعضی زراعت ها حداقل تا 2 نوبت در مصرف آب صرفه جویی می کند که این نوع کشت برای کشاورزان توصیه می شود.

وی با بیان اینکه کشاورزان باید به ترکیب الگوی کشت نیز توجه داشته باشند، اظهار کرد: رعایت تاریخ کاشت در مناطق سردسیر  تا 15 آبان و در مناطق گرم و در شمال استان نیز تا پایان آذرماه لحاظ شود و در الگوی کشت از محصولات استراتژیک و نیاز ضروری استفاده شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: اگر کشاورزان به بذور اصلاح شده دسترسی نداشته باشند، توصیه می شود از بذرهای مرغوبی که خودشان برداشت کرده ان،د استفاده کنند.

نیکشاد تصریح کرد: برای یک کشت موفق پاییزه و برداشت محصول با کیفیت و سود بیشتر حاصل از تولید محصولات حتما از نظر کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استفاده شود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1654174
ارسال نظر
نظرات