شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 12:39 منتشر شده در مورخ: 1399/07/14 شناسه خبر: 1654217
در نشست خبری ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر گلستان مطرح شد؛

تبیین مشکلات جامعه بر دوش رسانه است/رسانه ها به استیفای رسالت انقلابی خود بپردازند

تبیین مشکلات جامعه بر دوش رسانه است/رسانه ها به استیفای رسالت انقلابی خود بپردازند
رئیس بسیج رسانه گلستان از برگزاری ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان خبر داد گفت: اهالی رسانه بعنوان ابوذر زمانه باید در مسیر حق، درست فعالیت کنند و حقیقت را به گوش مردم و مسئولین برسانند..

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  گلستان ما؛ میثم قرائی  پیش ازظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار کرد: ششمین جشنواره رسانه ابوذر با رویکرد «گلستان در مسیر تحول» در استان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ابوذر فریادگر و بیدادگر حق در طول تاریخ نام گرفته است، افزود: اهالی رسانه نیز بعنوان ابوذر زمانه باید در مسیر حق، درست فعالیت کنند و حقیقت را به گوش مردم و مسئولین برسانند.

رئیس بسیج رسانه گلستان با بیان اینکه تبیین مشکلات جامعه بر دوش رسانه است، تصریح کرد:  شناسایی نخبگان رسانه ای، تقویت روحیه خودباوری در بین اهالی رسانه، ایجاد فضای رقابتی سالم و اخلاق‌مدارانه بین خبرنگاران، حمایت از تولیدات کیفی رسانه هاو توسعه و تبیین گفتمان انقلاب اسلامی از اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی بیان کرد: جزء معدود استان هایی هستیم که 5 دوره واکنون ششمین دوره جشنواره رسانه ای ابوذر را برگزار می کنیم و این جشنواره‌ها سند زرین و جایگاه ارزشی دربین رسانه های استان و رصد فعالان رسانه محسوب می شود.

قرائی با بیان اینکه هنوز نتوانستیم در حوزه نخبگانی رسانه، افرادی تربیت کنیم، متذکرشد:  با توجه به شیوع کرونا نتوانستیم دوره های آموزشی حضوری برای اهالی رسانه  برگزارکنیم اما در بستراینترنت و سامانه های lms وبا همکاری سازمان سراج آموزش های را به صورت آنلاین در حوزه های تخصصی خواهیم داشت.  

رئیس بسیج رسانه گلستان در ادامه به تشریح  برگزاری این جشنواره در دو بخش عام  خاص پرداخت وگفت: موضوعات عام این جشنواره،  تحول در حوزه های فرهنگی و هنری، امنیتی، اجتماعی، فنی و مهارتی بهداشت و سلامت، ورزشی، اقتصادی و معیشتی، آموزشی، صنعتی، قضایی و حقوقی و اداری  است.

وی ادامه داد: چهل سالگی دفاع مقدس،  افتخارات فرهنگی، روایتگری، مستندات خاطره نویسی و خاطره گویی، تکانه های جهش تولید اقدامات و فعالیت های دستگاه ها و نهادهای حقوقی و حقوقی و رسانه در آینه رسانه: بررسی وضعیت رسانه های استان، گام های همسویی رسانه ها، اصالت و رسالت های رسانه ای از موضوعات خاص جشنواره است.

قرائی ابراز کرد:  اهالی رسانه می توانند آثار خود را در قالب خبر، گزارش، تیتر، مصاحبه، مقاله و یادداشت عکس، نماهنگ، موشن گرافی و فیلم کوتاه به دبیرخانه ارسال کنند.

وی با بیان این که هر نفر می تواند 10اثر به دبیرخانه ارسال کند، اضافه کرد: مهلت شرکت در جشنواره تا 30آذرماه بوده که فعالان رسانه می توانند از طریق حضوری، پست و آیدی@saeedi6422  و سایت www.sangaremajazi.ir ارسال کنند.

رئیس بسیج رسانه گلستان در خاتمه گفت:  باید آثار در یک سال اخیر در رسانه های گلستان منتشر شده باشد.

«ولی الله شهابی»  پیشکسوت رسانه بعنوان دبیر ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر استان گلستان در این نشست معرفی شد.

دبیر ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر استان گلستان در ادامه با اشاره به تجربه معنوی در دفاع مقدس، اظهار کرد: ایمان به خدا را در بین بسیجیان دیدیم، دست خدا در دفاع مقدس و حتی در شهادت حاج قاسم ملموس بود به همین دلیل برخی می خواهند مسیر دفاع مقدس را به انحراف بکشانند.

شهابی درباره رسالت ابوذری رسانه ها، بیان کرد: فریادگر در ادامه راه ابوذر «رسانه» است. قلم ها باید مومنانه، صادقانه ، با بصیرت، روحیه انقلابی و جهادی و دشمن شناس بنویسند.

وی به چارچوب جشنواره ابوذر در قالب ارسال آثار اشاره کرد و متذکرشد: قلم ها باید با اصالت به محرومیت ستیزی و دفاع از کیان انقلاب بپردازند، قلم های فتنه انگیز،حمایت کننده اجانب، فرصت طلب و هنجارشکن در جشنواره ابوذرجایی ندارند.

این فعال رسانه ای با بیان اینکه بزرگ نمایی و کوچک نمایی در شان رسانه انقلابی نیست، تصریح کرد: رسانه ها باید هدایتگر، حمایتگر، مطالبه گر و امانت دار باشند.

وی تحول گرایی را از دیگرویژگی های رسانه ها بیان کرد و افزود: عصر تحول همزمان با گام دوم  انقلاب، عصر برون رفت از دشمن ساخته و دوست پرداخته و چشم انداز تحول اسلامی، برقراری عدالت اجتماعی، تمهید نظام مهدوی و تشکیل دولت جوان انقلابی  خواهد بود که نقش رسانه در تبیین آن بسیار مهم و راهگشاست.

شهابی با اشاره به محورهای تحول در عرصه تولید بیان کرد:مقام معظم رهبری در اوج تحریم ها جهشت تولید را مطرح می کنند زیرا ظرفیت باور و استعداد کشور را می شناسند لذا بایدتحول در حوزه رسانه ها و جبهه رسانه ای شکل بگیرد که خط قرمزهایی که نظام را تضعیف می کند مراعات کند و به استیفای رسالت انقلابی خود بپردازد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1654217
ارسال نظر
نظرات