شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 15:48 منتشر شده در مورخ: 1399/07/15 شناسه خبر: 1654723
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی؛

تشیع لندنی به دنبال تفرقه بین ایران و عراق است/ زیارت اربعین از خانه‌ها

تشیع لندنی به دنبال تفرقه بین ایران و عراق است/ زیارت اربعین از خانه‌ها
برگی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گفت: عده‌ای در برپایی مراسم عزاداری اربعین افراط و تفریط دارند و جریان تشیع لندنی به دنبال گسیل مردم به سوی مرزهاست تا بین ایران و عراق تفرقه‌اندازی انجام دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، حجت‌الاسلام والمسلمین رسول برگی در گفت‌وگو با آناج درباره مراسم اربعینِ امسال و جریان‌سازی برخی‌ها برای گسیل کردن مردم به مرزها اظهار داشت: مراسم اربعین سالهاست که برگزار شده و مخصوصا از زمانیکه پیاده روی اربعین آغاز شده و از تمام جهان برای این پیاده‌روی می آمدند حال و هوای خاصی ایجاد شد اما کرونا باعث شد که امسال پیاده‌روی اربعین نباشد. عراق هم دیروقت اعلام کرد که 1500 نفر می‌توانند اعزام شوند و با توجه به مسائل بهداشتی و پزشکی در کربلا این کار امکان‌پذیر نبود.

وی با اشاره به جریان شیعه لندنی و خط دهی‌های آنان گفت: برخی عنوان می‌کنند که من می‌خواهم به اربعین بروم و اصلا در این راه بمیرم. در حالیکه این موضوع تنها به خود فرد مربوط نیست و اگر فرد ناقل باشد و دیگران را بیمار کند، حق‌الناس است و اهل‌بیت(ع) هم راضی به چنین زیارتی نیستند. اما جریانی موسوم به شیعه لندنی در هر زمان به دنبال تفرقه در میان شیعیان هستند و به جز خودشان کسی را قبول ندارند.

رئیس ‌شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه این جریان سعی دارد مردم را به مرزها بکشانند، عنوان کرد: مقام معظم رهبری امسال به کسانی که می‌خواستند به پیاده‌روی اربعین بروند راهکار دادند و اینکه به جای رفتن به مرزها در منازل، زیارت نامه‌ها را بخوانند. این در جواب جریان افراطی بود که می‌خواستند مردم را به مرزها بریزند.

وی با ابراز تاسف از دستگیری چندین تن در مرز ایران و عراق یادآور شد: اینکه عده‌ای تلاش می‌کنند به صورت غیرقانونی به کربلا بروند در شان ایرانی‌ها نیست و جریان شیعه لندنی که مردم را تحریک می‌کنند، چرا خودشان و افرادشان به زیارت نمی‌روند؟ این جریان می‌خواهد بین دو کشور اختلاف انداخته و حیثیت ایرانی را زیر سوال ببرد و بگوید جمهوری اسلامی مخالف اربعین است!

رئیس ‌شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در پایان با اشاره به پخش مراسم زیارت‌نامه‌خوانی در صدا و سیما یادآور شد: روز پنجشنبه ساعت 10 صبح زیارتنامه از صداوسیما پخش خواهد شد تا مردم در خانه‌ها با آن همراه شوند و بعد از آن مراسم عزاداری به صورت محدود و به جهت تعظیم شعائر اسلامی، در فضاهای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد کرونا برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1654723
ارسال نظر
نظرات