شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:33 منتشر شده در مورخ: 1399/07/16 شناسه خبر: 1654993
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

۵۰ درصد مردم خراسان شمالی از ماسک استفاده می‌کنند/ بستری ۲۳۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان

۵۰ درصد مردم خراسان شمالی از ماسک استفاده می‌کنند/ بستری ۲۳۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان
هاشمی با اشاره به اینکه در استان خراسان شمالی مردم رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی نمی گیرند، گفت: در این استان کمتر از 50 درصد مردم از ماسک در خارج از منزل استفاده می کنند که اصلا شرایط خوبی نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید احمد هاشمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک،در رابطه با وضعیت کرونا در استان اظهار داشت: باتوجه به افزایش ابتلا و درگیری با ویروس کرونا در سراسر کشور، خراسان شمالی نیز در روند افزایشی قرار دارد.

 

وی عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، شرکت در تجمعات، عدم استفاده از ماسک و رعایت نکردن فاصله اجتماعی را از مهم ترین عوامل موثر در افزایش ابتلا به کرونا در استان عنوان کرد و گفت: در استان خراسان شمالی کمتر از 50 درصد مردم از ماسک استفاده می کنند و پروتکل ها به خوبی رعایت نمی شود.

 

هاشمی با اشاره به اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی در حمل و نقل عمومی و تاکسی های استان خراسان شمالی 50 درصد است، گفت: علاوه بر این مکان هایی از جمله بانک، دفاتر پیشخوان که تجمع جمعیتی بالاست، می توانند در افزایش ابتلا موثر واقع شوند.

 

وی با بیان اینکه تاکنون ظرفیت تخت های پیش بینی شده برای کرونا در استان به 50 درصد نرسیده است، گفت: اما اگر رعایت پروتکل های بهداشتی مدنظر قرار نگیرد، بیماران در پشت درهای بیمارستان به دلیل کمبود امکانات از دست خواهند رفت.

 

هاشمی بیان داشت: در حال حاضر در استان خراسان شمالی 230 بیمار در بیمارستان های اختصاص داده شده به کرونا بستری هستند و تعداد فوتی ها نسبت به دو هفته گذشته که میانگین فوت بین 6 تا هفت نفر بود کاهش پیدا کرده و به سه الی چهار نفر در روز رسیده است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1654993
ارسال نظر
نظرات