شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:07 منتشر شده در مورخ: 1399/07/16 شناسه خبر: 1655080
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری خراسان شمالی اعلام کرد؛

۶۰ درصد از سرپرستان روستایی استان تحت پوشش بیمه اجتماعی/منازل روستایی بیمه حوادث شدند

۶۰ درصد از سرپرستان روستایی استان تحت پوشش بیمه اجتماعی/منازل روستایی بیمه حوادث شدند
موفق گفت: بیش از 60 درصد از سرپرستان خانوارهای روستا و عشایر استان در حال حاضر تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفته اند که امیدوار هستیم تا پایان سال جاری این پوشش به 100 درصد برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، محمدرضا موفق، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان شمالی در جلسه شورای اداری استان با گرامی داشت روز روستا و عشایر اظهار کرد: 44 درصد از جمعیت خراسان شمالی ساکن مناطق روستایی هستند که این جمعیت شامل 368 هزار نفر در 168 هزار و 930 خانوار است.

موفق افزود: در حال حاضر 740 روستای استان دارای شورای روستا و 691 روستا نیز دارای دهیاری هستند.

وی در ادامه عنوان کرد: در حال حاضر بیش از 60 درصد از سرپرستان خانوارهای روستا و عشایر استان تحت پوشش بیمه اجتماعی هستند که امیدوار هستیم تا پایان سال جاری این پوشش به 100 درصد برسد.

وی گفت: رتبه خراسان شمالی در جدول پوشش بیمه اجتماعی سرپرستان خانوارهای روستایی و عشایری در سطح کشور از 13 به 4 ارتقا یافته است.

موفق همچنین به عقد تفاهم نامه سه جانبه دفتر مدیریت روستایی و دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی با نهاد بنیاد برکت کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه منعقد شده در سال جاری تمامی خانه های روستایی استان به صورت رایگان تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفتند که عمر این بیمه یکساله است.

وی همچنین از راه اندازی هشت بازارچه محلی در سطح هشت شهرستان به منظور محلی برای عرضه تولیدات روستایی استان خبر داد و گفت: احداث آنها در حال انجام است که این بازارچه ها البته دارای پیوست های گردشگری و ورزشی نیز هستند.

افزون بر این، وی یادآور شد: طی هشت سال گذشته در بخش روستایی استان 107 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای سه هزار و 523 پروژه عمرانی و 110 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای 210 طرح هادی روستایی هزینه شده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان شمالی افزود: در حال حاضر در استان 208 طرح هادی روستایی برای اجرا تهیه شده است.

انتهای پیام/قهرمانی

https://www.dana.ir/1655080
ارسال نظر
نظرات