شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:08 منتشر شده در مورخ: 1399/07/16 شناسه خبر: 1655084
معاون توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور اعلام کرد؛

اختصاص هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای واردات نردبان‌های آتش نشانی

اختصاص هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای واردات نردبان‌های آتش نشانی
جمالی‌نژاد گفت: هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت بابت خرید نردبان آتش نشانی بلند مرتبه مورد تقاضای آتش نشانی های کشور اختصاص یافته است که امیدوار هستیم با وجود اعمال تحریم ها این نردبان به کشور وارد شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، مهدی جمالی نژاد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در جلسه شورای اداری خراسان شمالی اظهار کرد: در حال حاضر سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با همراهی و همکاری بسیج سازندگی کشور اجرای 40 هزار پروژه برای مناطق شهری و روستایی کشور را در دست اقدام دارد.

جمالی نژاد در ادامه اظهار کرد: در عین حال، برای 360 روز پیشرو که از مدیریت دولت تدبیر و امید باقی مانده است، تکمیل و بهره برداری از پروژه های در حال اجرای شهرداری ها و دهیاری ها را انجام خواهیم داد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: این سازمان طی هشت سال گذشته ( با آغاز به کار دولت تدبیر و امید) 21 هزار و 800 میلیارد تومان اعتبار را به دهیاری های سطح کشور به منظور انجام اقدامات عمرانی در سطح روستاها از جمله انتقال جمع آوری زباله های این مناطق را اعطا کرده است.

وی به شهرداری ها نیز اشاره کرد و گفت: طی این مدت، این سازمان به تقویت ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز آتش نشانی های کشور کمک کرد.

جمالی نژاد افزود: طی دو سال گذشته نیز برای خریداری دستگاه های زباله سوز و دیگر دستگاه های مورد نیاز جمع آوری زباله های شهری 500 میلیارد تومان اعتبار شهرداری های کشور اعطا شد.

وی همچنین یادآور شد: در سال 98، پنج هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای کمک به شهرداری های کشور به منظور توسعه خطوط متروی شهری و ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری کشور عرضه شد.

وی درباره خریداری نردبان بلند مرتبه مورد تقاضای سازمان های آتش نشانی کشور از جمله آتش نشانی بجنورد ( مرکز خراسان شمالی) نیز اعلام کرد: با توجه به اینکه این محصول در کشور تولید نمی شود، بنابراین این تقاضا باید از خارج از کشور خریداری و تامین شود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: از محل بودجه سال مالی جاری هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت بابت خرید نردبان آتش نشانی بلند مرتبه مورد تقاضای آتش نشانی های کشور اختصاص یافته است که امیدوار هستیم با وجود اعمال تحریم ها به کشور، این نردبان به کشور وارد شوند.

جمالی نژاد افزود: درصورتیکه محقق نشد، شرکت های دانش بنیان را برای تولید این وسیله پای کار خواهیم آورد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1655084
ارسال نظر
نظرات