شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 22:44 منتشر شده در مورخ: 1399/07/16 شناسه خبر: 1655221
آیت الله رئیسی مطرح کرد؛

مکتب عاشورا مکتب انقلابی‌ساز/ اربعین نشانگر پیروزی مقاومت بر تسلیم است

مکتب عاشورا مکتب انقلابی‌ساز/ اربعین نشانگر پیروزی مقاومت بر تسلیم است
رئیس قوه قضائیه گفت: مکتب عاشورا مکتب مقاوم ساز و انقلابی ساز است و خون شهدا جهل زدایی از عالم کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، آیت الله سید ابراهیم رئیسی امشب در حسینیه جماران بیرجند، ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، گفت: اربعین در فرهنگ دینی ما جایگاهی دارد؛ در آیات و روایات نسبت به عدد اربعین و اثر این عدد برای سلوک الی الله و سالکین الی الله آثاربسیاری دارد.

 
وی با بیان این‌که زندگی انسان با زیارت عاشورا ارتباط و با این زیارت رقم می زند، خاطرنشان کرد: بهترین حالات یک بنده این است که ارتباط با عاشورا برقرار کند و باید عاشورا در متن زندگی انسان قرار بگیرد.
 
رئیس قوه قضائیه ضمن اشاره به این‌که زیارت اربعین یک نماد و پرچمی است که عاشورا را معرفی کند، یادآورشد: بسیاری در طول تاریخ تلاش کردند تا نام و پیامی از عاشورا نماند اما خداوند خواست وائمه تلاش کردند تا عاشورا بماند. 
 
آیت الله رئیسی با بیان این‌که مکتب عاشورا انقلابی، موحد ساز و انسان ساز است، گفت: خداوند خواست عاشورا بماند تا خط دین بماند و در ساخته شدن جوامع بشری عاشورا و پیام عاشورا حکم رانی کند.
 
وی ادامه داد: این نکته مهمی است که وجود امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و جوامع بشری در مشق ظهور و شکل دادن مدنیتی به نام دین را از عاشورا رقم می زند. 
 
رئیس قوه قضائیه بیان کرد: آنچه به عنوان راهپیمایی اربعین از آن یاد می‌کنیم قبلا یک دو کشور و ملیت بود اکنون جبهه مقاومت بین المللی با راهپیمایی اربعین نماد پیدا می‌کند این تمدنی است که به نام آموزه‌های دینی شکل گرفته است.
 
آیت الله رئیسی اضافه‌کرد: اربعین و جریان اربعین سال به سال رونق بیشتر می گیرد و دل ها را بیشتر متوجه عاشوریان و ملت‌های بیشتری را جذب خود می‌کند و این افراد جذب عاشورا و دین هستند.
 
وی بیان‌کرد: عاشورا یک جامعه سازی به نام دین و ارزش‌های الهی است و یک امتداد راهبردی دارد که مکاتب بسیاری در طول تاریخ ایجاد کرده است و امروز مکتب شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس تا زمانی که مکتب عاشورا برپا است مکتب آنها رئیس قوه قضائیه یادآورشد: هم چنان که خداوند خون خواه همه عاشوریان است؛ خون شهید سلیمانی و همه شهدا نیز هرگز پایمال نخواهد شد.
 
آیت الله رئیسی با اشاره به این‌که خون شهدای عاشورا جلوه‌های متعددی دارد، افزود: امام حسین علیه السلام خون خود را داد تا جهل علمی و عملی برطرف شود و به جای آن تعقل و تدبر شکل بگیرد.
 
وی اظهارکرد: اگر مجلس تجلیل ما از امام حسین علیه السلام همراه با تحلیل واقعی باشد این تجلیل معنای انسان سازی، رشد و تعالی دارد و خون شهدا جهل زدایی از عالم کرده است.
 
رئیس قوه قضائیه ضمن تاکید بر این‌که امروز جهان گرفتار جاهلیت مدرن است، گفت: جاهلیت مدرن مجهز به قدرت علم و فناوری است و امپراطوری رسانه ای را در اختیار دارد و قدرت های سلطه گر دنبال آن هستند.
 
آیت الله رئیسی ادامه داد: در جاهلیت مدرن زشت ترین اخلاق به عنوان تمدن در جامعه معرفی و بزرگترین ظلم‌ها به عنوان خیرخواهی معرفی می‌شوند همان طور که 70 سال ظلم بر مردم منطقه و فلسطین به عنوان خیرخواهی حاکم می‌شود.
 
وی ضمن اشاره به این‌که داعش به عنوان دستاورد جاهلیت مدرن است، خاطرنشان کرد: رهبرمعظم انقلاب در ابتدای شکل گیری داعش گفتند "داعش مولود آمریکایی و اسرائیلی است"؛ که بعدها خود آمریکایی ها به این موضوع اعتراف کردند.
 
رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: متاسفانه جنایت‌های هولناکی به دست داعش انجام داشت که پول، سلاح و آموزش آن‌ها را آمریکایی انجام می‌دادند و گروه های تکفیری را به جان مسلمانان انداختند.
 
آیت الله رئیسی گفت: امروز روش های دیگری برای تفرقه ایجاد می‌شود؛ آنچه در امارات و بحرین انجام شد و کسانی که کودک کش هستند و تجاوزهایی به حقوق انسان برقرار کردند.
 
وی با بیان این‌که امروز بیشتر ازهر زمانی آمریکا و صهیونیسم نزد همه منفور است، خاطرنشان‌کرد: جهل زدایی و بصیرت از دستاوردهای خون شهدا است به طوری که این جهل زدایی در مردم آمریکا ایجاد شد و این روز به روز در جهان اتفاق می افتد.
 
نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری متذکرشد: امپراطوری رسانه ای دشمن تلاش می کند تا از دانش و بصیرت مردم جلوگیری کرده و ایجاد جهل در ملت را از رسالت های خود می داند اما امروزه مردم عدالت خواه معترض درآمریکا بیدار شده اند و این را دشمن نمی پسندند.
 
آیت الله رئیسی بیان کرد: امروز هرچه می گذرد ظلم و ظالم شناخته می‌شود و هرروز شاهد برملا شدن چهره ظالم در عالم هستیم.
 
وی با بیان این‌که در جریان عاشورا حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) روشن گری کردند، گفت: عاشورا روزنه امید است و اربعین پیام می دهد "ای انسان های تحت ظلم بدانید که ظلم ماندگاری ندارد" و این نگاه جواب می دهد.
 
رئیس قوه قضائیه ضمن تصریح این‌که جریان اربعین یک جریان مهم در تاریخ و فرهنگ دینی ما است، گفت: تا زمانی که این علم برافراشته بماند ظلم در عالم پا نمی‌گیرد تا مصلح کل جهان بشریت در عالم اصلاح گری کند.
 
آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) در سال 42 پرچمی به نام حق برافراشته کردند. و آقای سیدحسن نصرالله پرچم مقابله با ظلم را نیز برافراشتند و هر روز جبهه مقاومت در لبنان ایجاد شد ونگران این جبهه در لبنان بودند اما صدها جبهه در عالم ایجاد شد.
 
وی افزود: یمن به دست یمنی‌ها و عراق با حشدالشعبی خود در مقابل متجاوزین ایستادگی کردند؛ در منطقه دشمن خواست نتوانست اما ما خواستیم و توانستیم این ها امتداد جریان عاشورا است.
 
رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی کسی که جریان ترورریستی را در جهان محو کرد و این شهید بزرگوار به عنوان قهرمان ضدتروریست در بین ملت ها جای می‌گیرد. 
 
آیت الله رئیسی ادامه داد: اربعین و عاشورا به ما اثبات کرد و جریان حق جریان ماندگار است و دشمن ماندگار نیست؛ ممکن است زمانی طول بکشد و برخی صبر را از دست بدهند این قانون خدا است که نظام هستی بر حق قرار داده شده است و هاضمه نظام هستی و جریان گردش عالم باطل را نمی پذیرد.
 
وی یادآورشد: آنچه قرار واقعی عالم هستی است حق است و امام حسین مظهر حق است و هر روز این جایگاه، قبله گاه دل خواهد شد و روز به روز جلوه عاشورا بیشتر و بیشتر خواهد شد.
 
وی گفت: اگر کسی بخواهد دین او تضمین شود؛ ارتباط جهان هستی با عاشورا است.این انقلاب و خیلی از جلوه های بشری از عاشورای حسین است واربعین راهبرد مهم در جهت عاشورای امام حسین علیه السلام است.
 
انتهای پیام/
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
https://www.dana.ir/1655221
ارسال نظر
نظرات