شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 07:50 منتشر شده در مورخ: 1399/07/21 شناسه خبر: 1655696
لیگ کشتی ضعف و قوت‌ها را نشان داد؛

کاوه: بدنسازی بس است، کشتی بگیرید/ منتظر تصمیم اتحادیه جهانی هستیم

کاوه: بدنسازی بس است، کشتی بگیرید/ منتظر تصمیم اتحادیه جهانی هستیم
مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد گفت: لیگ برتر کشتی به موقع برگزار شد و ضعف و قوت کشتی‌گیران ما را نشان داد.

محسن کاوه مدیر فنی تیمهای ملی کشتی آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا در مورد برگزاری هفته دوم لیگ برتر کشتی اظهار کرد: بعد از اینکه موج سوم کرونا شروع شد و بسیاری از اماکن عمومی و مشاغل در تهران به تعطیلی کشده شد، به نظر می‌رسید برگزاری هفته دوم لیگ برتر کشتی با محدودیت‌هایی روبرو شود اما عملکرد فدراسیون و سازمان لیگ در برگزاری هفته اول لیگ به قدری دقیق و مناسب بود که خدا را شکر هفته دوم نیز بدون بروز کوچک‌ترین مشکلی به پایان رسید.

کاوه ادامه داد: سطح فنی هر دو هفته لیگ در مجموع خوب بود اما باز هم تاکید می‌کنم تمرین بدنسازی همه چیز برای رسیدن کشتی‌گیر به آمادگی نیست و باید ورزشکارانِ ما تمرین کشتی را نیز در دستور کار داشته باشند. البته می‌دانیم محدودیت‌هایی در زمینه ورود ورزشکاران به سالنهای ورزشی داریم اما کشتی‌گیر بدون تمرینِ کشتی بدنش افت می‌کند.

سرپرست تیم کشتی آزاد در مورد عملکرد حسن یزدانی گفت: یزدانی نشان داد که یکی از کشتی‌گیران بزرگ در دنیا است و می‌تواند الگوی خیلی از کشتی‌گیران باشد؛ در همین مدتی که وضعیت به خاطر شیوع ویروس کرونا به‌هم‌ریخته بود اما او توانست تمرینات خوبی داشته باشد و در لیگ کشتی هم توانایی خود را نشان داد. با اینکه خیلی خوب ظاهر شد اما من معتقدم او باید تمرینات بیشتری داشته باشد چرا که به خاطر بیماری کرونا در این مدت در تمرینات، احتیاط‌هایی را انجام می‌داد؛ توانایی حسن یزدانی به ما ثابت کرد او می‌تواند در المپیک حق خود را بگیرد.

محسن کاوه در مورد برنامه تیم ملی برای حضور در مسابقات یا برگزاری اردوهای تمرینی تاکید کرد: در حال حاضر نمی‌توانیم مسابقات انتخابی را برگزار کنیم و باید با سایر مربیان و کارشناسان به اجماع برسیم تا بهترین‌ها انتخاب شوند؛ قبلا هم گفته بودم می‌توان از همین مسابقات لیگ به عنوان یکی از صافی‌های انتخاب نفرات تیم ملی استفاده کرد و اگر بتوان در آینده مجوز برگزاری مسابقات جام تختی را گرفت، می‌توان چرخه این انتخاب را کامل‌تر کرد تا خدای ناکرده حقی از کشتی‌گیری ضایع نشود؛ ضمن اینکه همچنان منتظر تصمیم اتحادیه جهانی کشتی هستیم تا بدانیم در سال جاری میلادی مسابقات جهانی برگزار می‌شود یا همه به سال آینده موکول می‌شود.

وی در مورد تصمیم اتحادیه جهانی کشتی مبنی بر برگزاری مسابقات جهانی اظهار کرد: من فکر می‌کنم اتحادیه هنوز به اجماع نرسیده. جلسات آنها در هیئت رئیسه برگزار می‌شود اما هنوز نتوانسته‌اند به یک جمع‌بندی نهایی برسند؛ به همین خاطر است که مدام تصمیم‌گیری را به تعویق می‌اندازند.

کاوه در پایان اظهارداشت: طبیعی است با توجه به شرایط فعلی و شیوع ویروس کرونا، آمادگی کشور میزبان و همچنین حضور کشورها نتوانند به یک نظر واحد برسند؛ با این‌حال ما هم مثل همه کشورها منتظر هستیم تا ببینیم در نهایت مسابقات جهانی برگزار می‌شود یا خیر؛ اگر اتحادیه جهانی کشتی همچنان نظرش به برگزاری مسابقات در دهه سوم آذرماه باشد؛ ما وقت زیادی نداریم و باید هر چه سریع‌تر تصمیم‌گیری کنیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1655696
ارسال نظر
نظرات