شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:52 منتشر شده در مورخ: 1399/07/19 شناسه خبر: 1655796
مدیر کل بنیاد مسکن خراسان شمالی:

۵۴۰۰ واحد احداثی سیل زدگان روستایی آماده بهره برداری شد

۵۴۰۰ واحد احداثی سیل زدگان روستایی آماده بهره برداری شد
محمدی گفت: این نهاد در سال گذشته توانست برای احداث شش هزار و 450 واحد مسکونی روستایی که بر اثر سیل تخریب شده بودند، سهمیه احداث دریافت کند که به زودی پنج هزار و 400 واحد تکمیل شده از آنها بهره برداری می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، علی محمدی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در خراسان شمالی 100 هزار و 231 واحد مسکن روستایی وجود دارد که تا به کنون بیش از 67 هزار و 500 واحد روستایی استان مقاوم سازی شده اند.

محمدی گفت: از این تعداد سه هزار و 291 واحد آن از محل طرح ویژه، از سال گذشته تا به کنون مقاوم سازی شدند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: این نهاد طی دو سال اخیر هشت هزار و 388 واحد که بر اثر سیل و زلزله تخریب شده بودند را نیز در سطح شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت بازسازی کرد.

وی در ادامه به وقوع سیل سال گذشته در استان نیز اشاره کرد و گفت: در سال گذشته با پیگیری های انجام شده، توانستیم برای احداث شش هزار و 450 واحد مسکونی که بر اثر سیل تخریب شده بودند سهمیه احداث واحد بگیریم.

محمدی اعلام کرد: از این تعداد، پنج هزار و 400واحد تکمیل شده اند که به زودی به بهره برداری می رسند.

وی یادآور شد: برای احداث این واحدهای تخریبی، نهاد رهبری 50 هزار تن سیمان رایگان اختصاص داد.

وی افزود: دولت نیز به آسیب دیدگان این اتفاق در استان 126 میلیارد تومان کمک بلاعوض اعطا کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی در بخش دیگری از سخن خود عنوان کرد: در سال گذشته از محل اعتبارات ملی نیز برای روستاهای در معرض حوادث استان 35 میلیارد تومان اعتبار به منظور انجام اقدامات عمرانی از جمله مرمت معابر، اصلاح جداول  و جوی های آب و ... اختصاص یافت.

وی خاطر نشان کرد: برای عملیات آسفالت معابر 175 روستای استان نیز قیر رایگان به ارزش 18 میلیارد تومان دریافت کردیم که با آن، 125 کیلومتر از معابر روستایی استان آسفالت خواهیم کرد.

محمدی در خاتمه به صدور اسناد برای منازل روستایی نیز اشاره کرد و گفت: تا به کنون اداره کل ثبت اسناد و املاک استان برای 76 هزار منزل واقع در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت استان سند ملکی صادر کرده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1655796
ارسال نظر
نظرات