شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 10:58 منتشر شده در مورخ: 1399/07/20 شناسه خبر: 1656047
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با دانا:

اعمال جریمه تمرد از پروتکل‌ها، پشتوانه قانونی می‌خواهد/ برخی از خانواده‌ها توان خرید اقلام بهداشتی را ندارند!

اعمال جریمه تمرد از پروتکل‌ها، پشتوانه قانونی می‌خواهد/ برخی از خانواده‌ها توان خرید اقلام بهداشتی را ندارند!
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بنده مخالف جریمه نقدی افرادی هستم که به خاطر مسائل مالی و استیصال نمی‌توانند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند؛دولت اگر بخواهد جریمه متخلفان را اجرایی کند باید از پشتوانه قانونی و ضابطان قضایی برخوردار باشد.

کیومرث سرمدی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جامعه و خطرات پیش روی مردم، اظهار کرد: رعایت پروتکل های بهداشت فردی و عمومی در جامعه موضوعی است که باید به آن عمل شود و امری بسیار ضروری است.

عدم توانایی افراد کم‌برخوردار در خرید اقلام بهداشتی

وی افزود: به دنبال شرایط دشوار و تکانه‌های اقتصادی کرونا و اثرگذاری آن در زندگی و معیشت مردم، تعطیلی کامل و قرنطینه شهرها مانند گذشته، فشارهای شدید اقتصادی به اقشار کم درآمد را به دنبال خواهد داشت؛ از طرفی رها کردن و عدم تعطیلی شهرها هم به نوبه خود می‌تواند موجب شیوع کرونا در جامعه شود و حریفی هم برای مقابله ندارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه باید راهکارهای جدی برای مقابله با کرونا در جامعه در نظر گرفته شود، عنوان کرد: ایجاد محدودیت‌ها در مراکز پرتجمع و رعایت اصول بهداشتی یک الزام است؛ در عین حال، ما خانواده‌های مستضعف و فقیری را در جامعه داریم که توان تهیه اقلام بهداشتی برای اعضای خانواده خود را ندارند که باید این نکته در نظر گرفته شود بخشی از معضل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه به این افراد بر می‌گردد.

مخالف جریمه نقدی افرادکم درآمد هستم

سرمدی در تکمیل صحبت‌های خود از حاشیه‌نشینان شهرهای کشور سخن به میان آورد و تأکید کرد که چنین افرادی که در تأمین هزینه های اولیه زندگی خود درمانده اند، چگونه می توانند اقلام بهداشتی را خریداری کنند؟!

این نماینده مجلس در پیشنهادی به دولت، خواستار توجه به اقشار کم‌درآمد شد و گفت: دولت باید اقشار کم‌درآمد و مستضعف جامعه را مورد حمایت قرار دهد؛ همین طرح کالابرگ‌های کمک معیشتی به خانواده ها می تواند گامی برای توجه دولت به مردم، رعایت پروتکل های بهداشتی و پایان دادن به بیماری کرونا در جامعه باشد.

وی با اشاره به جریمه متمردان از پروتکل های بهداشتی، این اقدام را اشتباه خواند و خاطرنشان کرد: بطورکلی بنده مخالف جریمه نقدی افرادی هستم که به خاطر مسائل مالی و استیصال نمی‌توانند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند؛ نه اینکه نمی خواهند و اگر دولت بخواهد جریمه متخلفان را اجرایی کنند باید از پشتوانه قانونی و ضابطان قضایی برخوردار باشند؛ لذا این اقدام اشتباه است و باید با شیوه‌های مناسب در جامعه فرهنگ سازی کرد.

سرمدی در پاسخ به این سوال که چرا در پی بالا رفتن آمارهای مرگ و میر حاصل از ابتلا به کرونا تهران قرنطینه نمی‌شود، خاطرنشان کرد: باید دغدغه دکتر نمکی و وزارت بهداشت را به عنوان سربازان خط مقدم سلامت درک کنیم؛ اما درباره قرنطینه شدن تهران باید مقامات اجرایی و امنیتی تصمیم گیری کنند؛ هر چند بنده با مخالفت جدی مسئولان در این رابطه برخورد نکرده‌ام و یا اظهارنظری که از مخالفت یا موافقت در این باره حکایت کند را نشنیده‌ام.

کارشناسان تغذیه در تلویزیون موادی را توصیه کنند که مردم قدرت خرید آنها را داشته باشند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد: رسانه ها می توانند در تشریح ابعاد بیماری کرونا موثر باشند تا فرهنگسازی‌ها در جامعه در بستر این عنصر مهم شکل بگیرد.

وی در پایان این گفت‌وگو با انتقاد از تجمل‌گرایی‌ها در صداوسیما، خواستار توجه جدی به موضوع تغذیه و سلامت مردم شد و اظهار کرد: برای مثال در یک برنامه تلویزیونی، کارشناسی درباره تغذیه در ایام کرونا صحبت می کرد که در آن از مواد غذایی و اقلامی سخن به میان می‌آورد که اکثریت قریب به اتفاق مردم حتی یکبار هم نام آنها را نشنیده‌‎اند؛ بنابراین مسئولان تلویزیون در نظر داشته باشند که توصیه های این چنینی در حد و توان خرید مردم باشد.

انتهای پیام/ا

https://www.dana.ir/1656047
ارسال نظر
نظرات