شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 15:15 منتشر شده در مورخ: 1399/07/21 شناسه خبر: 1656459
همکاری با کرونا به‌خاطر 4 هزار تومان بیشتر؛

برخی رانندگان تاکسی اعتقادی به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ندارند‌

برخی رانندگان تاکسی اعتقادی به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ندارند‌
با وجود ابلاغیه مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهری کشور مبنی بر اینکه رانندگان تاکسی مجاز به سوار کردن تنها سه مسافر، به دلیل وجود ویروس کرونا در تاکسی هستند، متاسفانه برخی از رانندگان اقدام به سوارکردن بیش از ۳ مسافر می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، اواخر بهمن ماه سال گذشته بود که خبر از آمدن ویروسی ناخوانده به نام کرونا به کشور می‌داد، ویروسی که انسان‌ها را از مدار چرخه طبیعی زندگی خارج کرد.

متاسفانه این ویروس خشن با بی‌رحمی تمام که تاکنون جان  بیش از 28هزاران نفر را در کشورمان گرفته است  و غبار غم بر روی دیدگان بازماندگان آنها نشانده است، راه درمانی ندارد به همین دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی امری ضروری است.

در واقع روزهای آغازین حمله این ویروس به دنیای آدم‌ها، ترس از ناشناخته بودن و نداشتن راه درمان این بیماری باعث شد تا عده زیادی از مردم برای در امان ماندن از شر این ویروس منحوس تا حد زیادی پروتکل‌هایی که وزارت بهداشت تدوین کرده بود را رعایت کنند.

اما اکنون بعد از گذشت حدود بیش از هشت ماه  از ورود این ویروس به کشور گویا عده‌ای هنوز باور ندارند که کرونا در کشور وجود دارد و نه تنها جان خود را بلکه خانواده و سایرین را به واسطه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به خطر می‌اندازند.

فروردین سال جاری همزمان با اوج گیری کرونا در کشور، سازمان حمل و نقل و تاکسیرانی شهری کشور ابلاغیه‌ای منوط به الزام طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار صادر کرد که طبق آن رانندگان موظف شدند حداکثر 3 نفر مسافر را سوار تاکسی کنند.

بعد از گذشت چند ماه از محدودیت‌های سختگیرانه ستاد ملی کرونا، چرخه اقتصاد کشور با شرط رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت مباحث بهداشتی دوباره به کار افتاد،عده زیادی از هموطنانمان برای رفت و آمد به محل کار مجبور به استفاده از تاکسی شدند.

اما با وجود اینکه وزارت بهداشت و سازمان حمل و نقل و تاکسیرانی شهری کشور کسب و کارها را ملزم به اجرای پروتکل‌های بهداشتی دانست، متاسفانه برخی از رانندگان تاکسی درسطح شهر سمنان ومهدی شهر منفعت را برحفظ فاصله اجتماعی ترجیح می‌دهند واین موضوعی است که موجب گلایه شهروندان شده است.


برخی از رانندگان ماسک ندارند

شهروند مهدی شهری  در گفت‌و‌گو با ‌مرآت ، با اشاره به اینکه گفته می شود شهر مهدی شهر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد  اظهار داشت: متاسفانه مجبور هستم هر روز با تاکسی‌های شهری به مرکز شهر ویا با تاکسی بین شهری به سمنان بروم  متاسفانه در این بین رانندگانی را می‌بینم که ضمن عدم استفاده از ماسک اصرار دارند که حتما تعداد مسافران چهار نفر باشد.

این شهروند مهدی شهری  بیان کرد: مبتلا‌شدن به کرونا علاوه بر اینکه می‌تواند زمینه ساز مرگ فرد باشد مشقت‌های زیادی نیز بر دوش کادر درمان گذاشته بنابراین رعایت فاصله گذاری اجتماعی کمک به خود ما و قدردانی از زحمات پرستاران و پزشکانی است مجاهدانه در راه کمک به هموطنان خود در بیمارستان‌ها مشغول به کار هستند.

وی خاطر نشان کرد: علی‌رغم اخبار منتشر شده از خطرات این بیماری، برخی از رانندگان به دلیل دریافت پول بیشتری، اقدام به سوار کردن چهار مسافر می‌کنند که این موضوع خود به تنهایی در گسترش این ویروس موثراست و اگر نهادها نظارتی سختگیری‌های بیشتری در این باره انجام دهند هم خود راننده و هم مسافران با ریسک کمتری جا به جا می‌شوند.

 

سوار کردن بیش از 3 مسافر ممنوع‌

 سرپرست سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری سمنان پیش از این اظهار کرده بود برای مقابله با شیوع بیشتر کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی سوار کردن بیش از سه مسافر در تاکسی‌های سمنان ممنوع است.بنای محاسبه کرایه تاکسی سه مسافر است و اگر راننده تاکسی مبنا کرایه دریافتی را بر سوار کردن سه مسافر بگذارد و چهار نفر را سوار کند، تخلف کرده باید با وی برخورد شود و در شهرهای مختلف بازرسان تاکسیرانی سوار شدن سه مسافر را در تاکسی‌ها بررسی می‌کنند.

کاشی  اعلام کرد: اگر راننده تاکسی بیش از سه نفر را سوار کند و از این ابلاغیه تبعیت نکند، مسافران می‌توانند به شهرداری‌های محل سکونت خود مراجعه کرده و یا به تاکسیرانی شکایت کنند.

سعید کاشی با بیان اینکه اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند محور اصلی طرح ممنوعیت سوار کردن سرنشین سوم در صندلی عقب تاکسی‌ها است، گفت: حفظ سلامت تاکسیرانان و مسافران هدف اصلی این طرح محسوب می‌شود.

 

نظارت بر تاکسی داران وجود ندارد 

شهروند سمنانی در گفتگو با خبرنگار مرآت  با اشاره به رعایت نکردن تاکسی ها وحتی مسافران به پروتکل بهداشتی بیان داشت ،چرا باید تاکسی دارها بدون ماسک رانندگی کنند ونهادی هم نظارت بر این امر نداشته باشد. 

وی ادامه داد:حتی در تاکسی ها مشاهده شده بسیاری از نفرات از ماسک استفاده نمی کنند باید تاکسی دارها نگزارند که این افراد سوار تاکسی شوند تا واقعا اهمیت انجام پروتکل های بهداشتی مشخص و ملموس شود. 

این شهروند سمنانی بیان کرد:حالا بماند که تاکسی ها با همین شرایط وقرمز بودن شرایط کرونایی چهار مسافر هم سوار میکنند و در حالی که هوا سرد شده است و شیشه های تاکسی بسته است خودتان حساب کنید در این فضای بسیار کم ودر کنار هم چه بلایی سر مسافران می اید وچه همکاری با کرونا انجام می شود.


مشکلات اقتصادی رانندگان تاکسی

راننده مهدی شهری  با اشاره به مشکلات اقتصادی اظهار کرد: متاسفانه شرایط اقصادی به رانندگان که جزیی از مردم هستند هم فشار آورده و برخی از رانندگان به این دلیل مجبورند برای تامین مایحتاج زندگی خود و خانواده 4 مسافر را سوار کنند.

این راننده با اشاره به کم شدن مسافر در ایام کرونا  گفت: با شیووع کرونا مسافران کم شده اند ومیزان درامد تاکسی داران کاهش به شدت کاهش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل بیماری کرونا تعداد مسافران هر روز کمتر می‌شود، اگر مسئولان از این قشر حمایت‌های بیشتری کنند، هیچ راننده‌ای مجبور نمی‌شود جان خود را به خطر بیاندازد و 4 مسافر را سوار کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1656459
ارسال نظر
نظرات