شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 14:29 منتشر شده در مورخ: 1399/07/21 شناسه خبر: 1656494
مسئول حسینیه مهاجرین تبریز مطرح کرد؛

بسته‌های معیشتی، جایگزینِ موکب سامرا شد/ ویزیت و درمان رایگان در اربعین

بسته‌های معیشتی، جایگزینِ موکب سامرا شد/ ویزیت و درمان رایگان در اربعین
موکب شهدای عاشورایی آذربایجان‌شرقی امسال هزینه برپایی موکب را صرف تهیه بسته‌های معیشتی برای کمک به خانواده‌های نیازمند کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، با آغاز شیوع کرونا در کشورمان بسیاری از کسب‌وکارها دچار مشکل شد و خانواده‌هایی که توان مالی ضعیفی داشتند، با مشکلات اقتصادی متعددی دست و پنجه نرم کردند. در همین راستا و براساس فرمایشات مقام معظم رهبری طرح مواسات آغاز شد و مردم به صورت خودجوش با بسیج و سپاه برای کمک‌های مومنانه آستین بالا زدند. با گذشت نزدیک به هشت ماه از شیوع کرونا این کمک‌های مومنانه قطع نشده و همچنان تداوم دارد.

جعفر خفایی، مسئول حسینیه مهاجرین در تبریز در گفت‌وگو با آناج در خصوص کمک‌های مومنانه این حسینیه گفت: موکب شهدای عاشورایی آذربایجان‌شرقی در سامرا به فرماندهی حاج آقا حرمتی داشتیم و سالهای قبل من به عنوان مترجم در عراق ارائه خدمات می‌دادم اما امسال به علت کرونا موکبی در سامرا نداشتیم و به سبب همین موضوع به جای ارائه خدمات در سامرا این خدمت را به محلات تبریز آوردیم.

وی در خصوص فعالیت‌های این حسینیه در روزهای گذشته عنوان کرد: ابتدا کادر درمانی را با یک داروخانه سیار به حسینیه مهاجرین دعوت کردیم و بسیاری از اهالی محل را ویزیت و درمان کردند. بسیاری از افرادی که ویزیت شدند نه پول درمان و نه پول دارو ندارند اما اینجا هم درمان و هم داروی رایگان به آنها داده شد.

مسئول حسینیه مهاجرین با اشاره به کمک خیرین برای تهیه کمک‌های مومنانه ابراز داشت: وسایلی که قرار بود در موکب سامرا استفاده شود به همین جا منتقل کردیم و به صورت بسته‌های معیشتی برای افراد بی بضاعت بسته بندی کردیم و 30 بسته را به مدرسه ابتدایی استثنائی و ناشنوایان دادیم و مابقی را برای اهالی که وضعیت معیشتی سختی دارند، آماده کردیم.

وی در خصوص محتوای بسته‌های معیشتی توضیح داد: مرغ، روغن، ماکارونی، حبوبات و تن ماهی را در این بسته‌های معیشتی قرار دادیم و امیدواریم کمک کوچکی به خانواده‌های بی بضاعت باشد و این احسان مورد قبول اباعبدالله الحسین(ع) قرار بگیرد.

https://www.dana.ir/1656494
ارسال نظر
نظرات